شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

صدور حکم ورود به منزل برای ماینرهای خانگی

نوشته شده توسط مدیریت

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: با صدور حکمی از سوی دادستانی این مجموعه توانایی ورود به منازل و مراکز استخراج بیت کوین و اقدام به بررسی کامل را دارد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به فعالیت بیت کوین در استان مرکزی اظهار داشت:

تاکنون قانون مشخصی مبنی بر تعیین نرخ ماینرها و یا بیت کوین به تصویب نرسیده و به این سبب قابلیت برخورد قانونی با خارج کنندگان ارز دیجیتال از مجموعه توزیع نیرو صلب شده است.

وی افزود:

در حال حاضر فعالان حوزه بیت کوین به‌صورت غیرمجاز در استان مرکزی در حال استخراج ارز یجیتال هستند و در این زمینه از برق خریداری شده مختص حوزه کشاورزی و صنعتی استفاده می‌کنند، همچنین باید گفت سازمان گمرکات کشور ورود دستگاه‌های استخراج بیت کوین را ممنوع و این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه صادر شده از مجموعه توانیر و حکم صادر شده از دادستانی فرایند استخراج بیت کوین در هر محلی گزارش و مشاهده شود ضمن قطع برق بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده قوانین مربوطه اعمال می‌شود.

الله‌داد ادامه داد:

هیئت دولت درحال حاضر مسئله بیت کوین را مورد بررسی قرار داده و ممکن است قوانینی مبنی بر نحوه و نرخ استفاده از این فرایند تعیین شود، تاکنون تعداد ۵۰ نقطه که استخراج بیت کوین در آن به انجام می‌رسید در استان مرکزی کشف و از فعالیت آن‌ها ممناعت شده است.

وی عنوان کرد:

پیرو احکام صادر شده توسط شخص دادستان درحال حاضر مجموعه توزیع نیروی برق در صورت اطلاع از فعالیت بیت کوین مجوز ورود دارد، این درحالی است که در گذشته در صورت اطلاع از فعالیت تنها قادر به بررسی کنتور برق بودیم، اما اکنون می‌توانیم به‌طور کامل در مسئله ورود یابیم و مانع تداوم فعالیت مراکز شناسایی شده شویم.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد:

درحال حاضر مدت زمان یک هفته از تاریخ صدور مجوز ورود به منازل و مراکز استخراج بیت کوین می‌گذرد و بر اساس این حکم اگر به مرکزی ورود یابیم و با بررسی کنتور برق آن متوجه شویم میزان مصرف نامتعارفی به ثبت رسیده می‌توانیم نسبت به اعمال قانون و بررسی گسترده‌تر اقدام کنیم.

(منبع: ارزدیجیتال)

دیدگاهتان را بنویسید