شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

جشن پنجمین سالگرد عرضۀ شبکۀ اتریوم

جشن پنجمین سالگرد عرضۀ شبکۀ اتریوم
نوشته شده توسط مدیریت

جشن پنجمین سالگرد عرضۀ شبکۀ اتریوم

 

به مناسبت پنجمین سالگرد پیش‌فروش اتر ارز دیجیتال اتریوم، ConsenSys این شرکت نرم‌افزاری تکنولوژی بلاک‌چین نگاهی به تایخچه‌ی این شبکه داشته است. امسال با توجه به چگونگی مدیریت اتریوم در مواجه با کاهش قیمت سال ۲۰۱۸، سال بحرانی برای آن محسوب می‌شود.

دومین ارز دیجیتال برتر جهان به آمار خود افتخار می‌کند

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر در جهان و یکی از محبوب ترین شبکه های بلاک‌چین در بازار، در حال حاضر پنجمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. پیش فروش این ارز از اواسط سال ۲۰۱۴ آغاز شد. شرکت ConsenSys مروری بر تاریخچه‌ی و موفقیت برجسته این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹ داشته است.

براساس پست این شرکت شبکه اصلی اتریوم از آغاز کار خود تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیون تراکنش داشته است. امسال به تنهایی بیش از ۱۳۰ میلیون تراکنش در این شبکه انجام شده و در حال حاضر میزان بهره برداری از شبکه حدود ۹۰ درصد است. حدود ۱۶ میلیون آدرس اتریوم از ابتدای سال ایجاد شده که خود گواه محبوبیت روز افزون این شبکه است. در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون آدرس منحصر به فرد در این شبکه وجود دارد ، اما فقط ۶۱۶,۰۰۰ آدرس فعال‌اند و در معاملات شبکه مشغول فعالیت هستند.

شبکه به آرامی در حال انتقال الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS است. بعد از هارد فورک کنستانتینوپول، اکنون این شبکه به آپدیت پیش‌بینی شده‌ی سرنیتی (Serenity) نزدیک‌تر شده است.

چنین محبوبیت و افزایش کاربردی تصادفی نیست. طبق گزارش Deloitte در سال ۲۰۱۸، حدود ۹۵ درصد از شرکت ها قصد دارند در سال ۲۰۱۹ در فناوری بلاک‌چین سرمایه گذاری کنند، در حالی که ۸۴ درصد معتقدند که بلاک‌چین در نهایت مقیاس پذیر است و مورد پذیرش یا استفاده بیشتر افراد قرار خواهد گرفت. اتریوم بزرگ‌ترین پلتفرم بلاک‌چین در جهان می‌تواند به عنوان شبکه اصلی برای این شرکت‌ها استفاده شود.

اتریوم بیشترین تعداد برنامه نویس را داردبرای حمایت از تعداد روزافزون کاربران و تراکنش ها، شبکه اتریوم نیاز به نگهداری مداوم دارد. به گزارش Electric Capital Dev در ماه مارس، اتریوم بیشترین تعداد توسعه دهنده را دارد که روی هسته‌ی این پروتکل کار می کنند. این آمار رکورد بیت‌کوین و کاردانو (Cardano) را شکست.

این مطالعه نشان داد که این شبکه با رشد متوسط ۲۳ درصدی، ​​۲۴۰ توسعه دهنده فعال در ژانویه (دی-بهمن) سال ۲۰۱۹ دارای رشد قوی و مداوم توسعه دهنده بوده است.

رشد توسعه دهندگان اتریوم مداوم و قوی است

eth-growth

با صدها برنامه نویس که در این شبکه کار می کنند ، جای تعجب نیست که اتریوم شبکه ای است که بیشترین تعداد کد ثبت شده را دارد. طبق گزارش الکتریک کپیتال (Electric Capital)، این شبکه ۸ برابر بیشتر از بیت‌کوین و ۲۰ برابر بیشتر از ریپل (XRP) کد ثبت شده دارد.

اتریوم روند شفافی در کدنویسی دارد

eth-code

کاری که اتریوم در دست انجام دارد، همان چیزی است که به شرکتها اطمینان می دهد برنامه های غیر متمرکز (dApps) خود را در این شبکه بسازند و میزبانی کنند. ConsenSys بیان کرد که از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز که توسط State of Dapps رتبه بندی شده است ، ۲۹ عدد از آنها در اتریوم ساخته شده اند.

با نگاهی به برنامه های غیرمتمرکز خاص پر کاربرد، اتریوم برجسته تر می شود. از میان ۵۰ برنامه برتر مالی ، ۴۲ درصد این برنامه ها در این شبکه ساخته شده اند. از میان ۵۰ نرم‌افزار غیر متمرکز برتر، ۴۴ برنامه غیر متمرکز صرافی و ۴۲ برنامه غیرمتمرکز امنیتی در این شبکه ساخته شده اند.

همه اینها می تواند نشان‌دهنده‌ی یک سال بسیار موفق برای اتریوم باشد. در حالی که به نظر می رسد اتر طی چند هفته گذشته چند کاهش قیمت داشته است، اما به نظر می رسد وارد فاز ادغام شده است. در حال حاضر باید شاهد آن باشیم و ببینیم که روند قیمت اتر چگونه خواهد بود زیرا بسیاری از آلتکوین ها در حال مبارزه با سلطه بیت کوین می باشند.


منبع cryptoslate

دیدگاهتان را بنویسید