شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

بنا به نظر روزنامه نگاران و تحلیلگران مختلف بیت کوین مرده است که بیش از ۳۵۰ دفعه از زمان پیدایش بیت کوین تا کنون در مورد آن چنین تصوری شده است که اگر به این لیست تاریخی مراجعه کنید مواردی از اظهار نظر ها در مورد مرگ بلاک چین و کریپتو را نیز خواهید دید.

از آنجا که از سال ۲۰۱۰ تا کنون هر ساله این مقالات نوشته شده است، شاید بتوان گفت که این تحلیلگران را نمی توان زیاد جدی گرفت. در حالی که مباحث مربوط به مزیت های ارزهای دیجیتال و اینکه آیا بلاک چین گرایشی زودگذر در میان صنایع است یا نه، ادامه دارد اما ما در اینجا نگاهی به داده های US Indeed می اندازیم تا ببینیم که آیا استعداد فنی هنوز به این حوزه علاقه مند است و آیا کارمندان هنوز در حال استخدام شدن هستند؟

با جستجو در مورد مشاغل مربوط به بلاکچین، کریپتو و بیت کوین متوجه می شویم که ۶۷ درصد افت در این زمینه از ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ وجود داشته است. آیا این امر می تواند نشانه این باشد که بازار مشاغل بلاک چین و کریپتو شروع به منسوخ شدن کرده است؟

بالا رفتن شغل ها، پایین آمدن جستجو ها

بر طبق داده های ما، بازار کریپتو و بلاک چین با یک بازار مرده بسیار فعالیت دارد. در واقع این بازار به سرعت در حال رشد است. از فوریه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹، مشاهده شده است که سهم پست های شغلی ایالات متحده در زمینه کریپتو، بلاک چین و بیت کوین به میزان ۹۰ درصد رشد داشته است. پس دلیل گسترش علاقه جستجو کنندگان شغل از فوریه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ چه می تواند باشد؟

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

نه تنها بیت کوین در ۲۰۱۷ به قله قیمت تاریخ خود رسید بلکه در فوریه ۲۰۱۹، ۳۷ درصد از ارزش خود را در مقایسه با سال قبل دارا بود. جستجو کنندگان شغل به این قله در قیمت بیت کوین با جستجو هایی برای نقش های مرتبط به بیت کوین، کریپتو و بلاک چین واکنش نشان دادند:

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

پس در حالی که علاقه جستجو کنندگان کار در این حوزه از سال گذشته تا کنون با توجه به افول قیمت بیت کوین، پایین آمده اما سهم جستجو های مربوط به کریپتو و بلاک چین از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ هنوز هم ۵۵۳ درصد رشد داشته است.

در حالی که میزان پست های شغلی کاهش یافته است اما نقش های مربوط به کریپتو و بلاک چین به طور یکنواختی از ۲۰۱۶ تا کنون افزایش پیدا کرده است. اگرچه بیت کوین در ۲۰۰۹ راه اندازی شد اما شرکت ها چند سال بعد بود که به طور جدی به پیاده سازی بلاک چین برای کاربرد هایی فراسوی پول و حوزه مالی توجه کردند.

در این میان مشاهده می شود که میزان علاقه کارفرما در این زمینه از اواسط ۲۰۱۶ تا اواخر این سال افزایش پیدا کرده است و این افزایش علاقه کمی بعد از آن صورت گرفت که شرکت IBM، Bluemix Garage را اعلام کرد و در صدد ورود به بازار بلاک چین برآمد. در حقیقت میزان پست های شغلی برای بلاک چین و کریپتو از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ به میزان ۴۰۸۶ درصد رشد داشته است. بخش عظیمی از این رشد مربوط به سرمایه گذاری صنعت بانکداری در بلاک چین می باشد زیرا بلاک چین در حالی که شفافیت و سرعت و امنیت را در ذخیره و انتقال داده ها افزایش می دهد، هزینه ها را نیز پایین می آورد. از اواخر ۲۰۱۸ تا کنون، سه چهارم از بانک ها یا بلاک چین را پذیرفته اند و یا در حال مطالعه در مورد آن هستند.

برای اولین بار تعداد شغل ها در هر میلیون بیش از تعداد جستجو ها در هر میلیون شده است. منطقی است که چنین تصور کنیم که اگر بیت کوین دوباره به میزان عظیمی افت کند، یک کاندید که در جستجوی یک نقش بلاک چینی است با رقابت کمتری نسبت به زمانی که قیمت بیت کوین بالا می رود مواجه می باشد. همچنین به نظر می رسد که از آنجا که پروژه های اقتصادی در چند سال گذشته در این زمینه به بلوغ رسیده اند، نوعی کمبود مهارت در حوزه بلاک چین و کریپتو موجود است.

شرکت ها بیشترین استخدامی را دارند

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

همچنان که بیان شد، کارفرمایان ایالات متحده بیشترین مقدار مشاغل مرتبط با بیت کوین، کریپتو و بلاک چین را لیست کرده اند و در این برهه علاقه کارفرما به این حوزه در اوج خود می باشد. بانک ها در این میان ممکن است بیشترین بهره را از بلاک چین ببرند اما تنها یکی از بانک ها در لیست ده سازمان برتر ما در حوزه بلاک چین قرار می گیرد و آن هم JPMorgan Chase یا به اختصار JPM می باشد.

مایکروسافت در اوایل این ماه بلاک چین JPM`s Quorum را ایجاد کرد که نسخه سازمانی اتریوم است که چهار سال قبل راه اندازی شد. این پلتفرم اولین پلتفرم دفتر کل توزیع شده از طریق سرویس Azure Blockchain می باشد. مایکروسافت در لیست این ده سازمان برتر در رده هشتم و درست پشت سر JPM قرار می گیرد.

در این لیست دو غول فناوری دیگر یعنی IBM و Cisco و شش سازمان مشاور وجود دارند که در میان این سازمان های مشاور سه تا از چهار سازمان بزرگ حسابداری موجود می باشد. دهمین سازمان در این لیست، شرکتی است که تنها به بلاک چین اختصاص یافته است و آن Consensys می باشد. این رده بندی ها نشان می دهد که اگرچه بانکداری به طور عظیمی در بلاک چین سرمایه گذاری کرده است اما سازمان های مشاوره تا به حال بالاترین تمرکز فرصت را برای آنهایی که در این صنعت هستند، فراهم آورده است.

حرفه ای های بلاک چین باید کجا باشند؟

حال کلان شهر هایی را مورد توجه قرار می دهیم که بالاترین پست های شغلی در زمینه بلاک چین و کریپتو را داشته اند:

استقبال کارفرمایان از استخدام متخصصان بلاکچین و ارزهای دیجیتال

لیست بالا به لیست بزرگترین کانون فعالیت های فنی ۲۰۱۹ نزدیک است اما چند تفاوت قابل توجه در این میان وجود دارد. به عنوان مثال نیویورک یک کانون فعالیت فنی محسوب نمی شود اگرچه دارای تعداد زیادی مشاغل فنی می باشد. اما نیویورک در مشاغل مربوط به بلاک چین و کریپتو مقام سوم را دارد و میزبان تعدادی از سازمان های مشاوره و البته وال استریت می باشد. شیکاگو و Denver نیز درصد بالایی از مشاغل در حوزه بلاک چین و کریپتو را به خود اختصاص می دهند اما کانون فعالیت فنی نیستند.

از طرف دیگر، با وجود اینکه Baltimore و Raleigh کانون فعالیت فنی هستند اما از لحاظ وجود مشاغل مربوط به بلاک چین و کریپتو در لیست ده مکان اول نیستند. باید گفت که اگر در جستجوی انتقال به یک شغل جدید و به یک خانه جدید هستید، به این نکته توجه داشته باشید که تنها ورود به کلان شهری با مشاغل فنی مهیج کافی نمی باشد بلکه باید وارد جایی شوید که مشاغل مناسب شما را داشته باشد.

سرمایه گذاری در بیت کوین در حال حاضر آینده ای نامشخص دارد اما حال زمان مناسبی برای ورود به یک حرفه بلاک چینی می باشد زیرا روند کلی این صنعت در مسیر مناسب خود جریان دارد. جستجو کنندگان شغل ممکن است در علاقه خود پایدار نباشند اما کارفرمایان از مشاوران گرفته تا بانکداری و حکومت ها هنوز با تمام انرژی در حال استخدام آنهایی هستند که برای این موقعیت آماده هستند.

اسلوب شناسی این مقاله به این شیوه بوده که تغییر درصد در میزان پست های شغلی و جستجو های شغلی در میلیون برای نقش های مرتبط به بیت کوین، ارز دیجیتال و بلاک چین در خلال دوره زمانی خاص ذکر شده در مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

شرکت ها و نواحی کلان شهری لیست شده بالاترین سهم پست کردن مشاغل مرتبط با بیت کوین، ارز دیجیتال و بلاک چین را در Indeed از فوریه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ داشته اند.

منبع hackernoon

دیدگاهتان را بنویسید