شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مذاکره فیسبوک با مقامات امریکا برای عرضه ارزدیجیتال

مذاکره فیسبوک با مقامات امریکا برای عرضه ارزدیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

مذاکره فیسبوک با مقامات امریکا برای عرضه ارزدیجیتال

فیس‌بوک، غول رسانه‌ی اجتماعی، مذاکرات خود را در خصوص راه‌اندازی ارز دیجیتال باثبات اختصاصی، با کمیسیون معاملات کالای ایالات متحده (CFTC) آغاز کرده است.

طبق گزارش کوین دسک، روز یک‌شنبه‌، روزنامه‌ی فایننشیال تایمز اعلام کرد که کریستفر جیانکارلو (Christopher Giancarlo)، رئیس این کمیسیون، گفتگوهای اولیه‌ را با فیس‌بوک آغاز کرده است.هدف این گفتگوها مشخص شدن این موضوع بوده که آیا این ارز دیجیتال با قوانین CFTC مطابقت دارد یا خیر.

مذاکره فیسبوک با مقامات امریکا برای عرضه ارزدیجیتال

جیانکارلو همچنین اذعان داشت:بسیار علاقه‌مندیم تا بیشتر در مورد این پروژه بدانیم. ما تنها می‌توانیم به درخواست داده‌شده برای مذاکره بپردازیم و کار دیگری انجام نخواهیم داد.گزارش‌های اخیر نیز حاکی از آن هستند که فیس‌بوک با مقامات دولت آمریکا و بریتانیا در خصوص فرصت‌ها و مسائل قانون‌گذاری ارز دیجیتال باثبات خود، یعنی گلوبال‌کوین (GlobalCoin)، به مذاکره پرداخته است.

کریستفر جیانکارلو، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات ‌متحده‌ی آمریکاگفته می‌شود که هدف پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک از راه‌اندازی این ارز دیجیتال، فراهم کردن امکان انتقال برون مرزی پول و خرید آنلاین برای کاربران است.

جیانکارلو افزود: در حال حاضر بسیار زود است که بگوییم ارز دیجیتال گلوبال‌کوین فیس‌بوک با قوانین CFTC مطابقت دارد یا خیر، اما می‌توان گفت که اگر با دلار آمریکا پشتیبانی شود، دیگر به اوراق بهادار مشتقه مرتبط با آن چندان نیاز نخواهد بود.

وی در خصوص طراحی این ارز دیجیتال گفت:

طراحی آن بسیار هوشمندانه است.با این حال، در این گزارش آمده که یکی از مسائل مهم در ارتباط با پذیرش این ارز از سوی قانون‌گذاران، مشخص شدن پایبندی فیس‌بوک به سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی و مشتری‌ات را بشناس (KYC) در آینده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید