شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کره شمالی در مقابل تحریم امریکا ارزدیجیتال دزدی می‌کند

کره شمالی در مقابل تحریم امریکا ارزدیجیتال دزدی می‌کند
نوشته شده توسط مدیریت

کره شمالی در مقابل تحریم امریکا ارزدیجیتال دزدی می‌کند

 

به گزارش کوین تلگراف، یکی از مقامات ارشد FBI در کنفرانسی اذعان کرد که تحریم‌های ایالات‌متحده، کره شمالی را تحریک به انجام حملات سایبری برای کسب ارزهای دیجیتال کرده است.

تونیا اوگورتز (Tonya Ugoretz)، معاون رئیس بخش سایبری FBI اعلام کرد که محدودیت‌های مالی، فعالان دولتی کره شمالی را به‌سوی ارتکاب جرائم سایبری سوق داده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، کره شمالی متهم است که در چندین حمله گسترده سایبری شامل باج افزارها و دزدی‌های ارزهای دیجیتال نقش داشته است.

این حملات دامنه گسترده‌ای، از حمله‌های سراسری مثل حمله باج افزار WannaCry در سال ۲۰۱۷ تا حمله‌های هدفمند علیه صرافی‌ها در کره جنوبی و کشورهای مجاور را در بر می‌گیرد.

 

معاون FBI گفت:

«تحریم‌ها تأثیر منفی اقتصادی زیادی دارند و هدف این عملیات سایبری، چه از طریق استخراج ارزهای دیجیتال و چه از طریق سرقت از بانک، به‌دست آوردن پول است.»

کره شمالی در مقابل تحریم امریکا ارزدیجیتال دزدی می‌کند

ارین جو، از مقامات آژانس اطلاعات ملی آمریکا (DNI)، ضمن تائید این مطلب اعلام کرد که FBI تمرکز خود را روی جلوگیری از حملات سایبری مربوط ارزهای دیجیتال گذاشته بود.

شبکه Korea Herald از قول ارین جو گزارش داد:

«در حال حاضر FBI و چندین نهاد دولتی دیگر تلاش زیادی دارند که بتوانند با یافتن راه‌هایی از فعالیت‌های خرابکارانه‌ای که ارزهای دیجیتال را در برگرفته‌اند، جلوگیری کنند.»

بحث درباره گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک سلاح برای فرار از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی، هنوز هم محل مناقشه است و البته موافقان زیادی دارد.

به ادعای برخی منابع خبری، کشورهایی مثل ونزوئلا و روسیه، که هر دو بشدت از سوی آمریکا تحت تحریم هستند، تلاش می‌کنند که در غیاب روش‌های پشتیبانی مالی سنتی از ارزهای دیجیتال برای زنده نگه داشتن جریان‌های مالی خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید