شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اتهامات کریگ رایت به بایننس، بیتفینکس و تتر

اتهامات کریگ رایت به بایننس، بیتفینکس و تتر
نوشته شده توسط مدیریت

اتهامات کریگ رایت به بایننس، بیتفینکس و تتر

کریگ رایت علاوه بر موضوع بدنام شدن در خصوص اینکه مدعی بود ساتوشی ناکاموتو است، در بحبوحه افزایش قیمت ۹۳ درصدی و کوتاه مدت بیت کوین SV، حضور اندکی در کنفرانس تورنتو داشت و از اینرو، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. وی با وارد کردن اتهامی دیگر، خبرها را به خود اختصاص داد.

شخص اول بیت کوین SV یعنی کریگ رایت هنگام حضور و میزبانی از کنفرانس بهبود و ارتقای بیت کوین sv مدعی شد که بیت کوین فقط به دلیل فراهم کردن اقدامات غیرقانونی در بازار وجود دارد. ویدیوی ضبط شده ای از این سخنرانی در یوتیوب وجود دارد که در آن کریگ رایت می‌گوید:

بایننس، بیتفینکس و تتر از بیت کوین استفاده می‌کنند تا اقدامات غیرقانونی مالی نظیر انتقال غیرقانونی پول یا قاچاق کالا را انجام دهند.

هرچند وی نتوانست مدرک و منبعی برای پشتیبانی از ادعاهای خود ارائه دهد. این بیانیه به ویژه به این خاطر از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است که تقریبا تمام کسانی که مورد اتهام او واقع شده‌اند، ادعای او را مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن رد کرده اند. برای مثال بایننس هم چنین بیت کوین SV را از لیست پلتفرم معاملاتی خود حذف کرد.

علاوه بر این، کریگ رایت غول های حوزه کریپتو را به فساد و برده داری متهم کرد. وی گفت:

در حال حاضر، ۳۰ درصد پول بایننس، سرمایه فساد و ۳۰ درصد پول بایننس و تتر برای برده داری سرمایه گذاری می‌شود.

یکی از افراد مورد اتهام سریعا به این گفته ها واکنش نشان داد. چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ مدیرعامل بایننس در جواب رایت گفت:

احتمالا وی می‌خواهد توجهات را به خود جلب کند. ما افراد و موضوعات احمقانه را نادیده می‌گیریم و بر روی موضوعات مهم تمرکز می‌کنیم.

سخنرانی کریگ رایت علاوه بر اتهامات سنگین، بر روی بیان قصد وی از ایجاد زیرساخت، ابزارها و برنامه های کاربردی و مفید برای سایر افراد و به منظور ارتقای این اکوسیستم تمرکز داشت. وی افزود:

تنها پاداشی که من از این موضوع می‌خواهم این است که چیز بهتری بسازید. من دنیایی که انسان ها توسط ماشین ها به گوشه رانده شده اند را نمی‌خواهم. می‌خواهم بخشی از دنیایی باشم که در آن مردم هزینه پرداخت می‌کنند تا بخشی از تمام اتفاقات پیرامون خود باشند.

اتهامات کریگ رایت به بایننس، بیتفینکس و تتر

 

به نظر می‌رسد رایت توانست است افراد جدیدی را قانع کند که وی ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین است. یکی از مشتاقان ارز دیجیتال توییت کرده است:

اگر این موضوع نتواند مردم را قانع کند که وی ساتوشی ناکاموتو است، دیگر نمیدانم چه چیزی توان قانع کردن آنها را خواهد داشت. ما در مسیر درستی قرار داریم. به خرید خود ادامه دهید، با دیگران به اشتراک بگذارید و در مسیر پیش بروید.

این نکته که بیت کوین SV کارت اسپانسری با شرکت هایی نظیر اوبر، اپل، ویزا، آمازون، مسترکارت و استیم را به اشتراک گذاشته است از حجم معاملات این ارز دیجیتال سخن می‌گوید.


منبع ambcrypto

دیدگاهتان را بنویسید