شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر
نوشته شده توسط مدیریت

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر

طبق گزارش وب‌سایت newsbtc، حدود ۱۲۵ ماه است که بیت کوین معامله می‌شود؛ بجز در سه ماه، خرید این ارز دیجیتال در این ۱۲۵ ماه همیشه با سود همراه بوده است. بر اساس این گزارش، خرید بیت کوین از سال ۲۰۱۰ تا به امروز بیش از ۱۹۴,۰۰۰,۰۰۰ درصد (۱۹۴ میلیون درصد) سودآوری داشته و در میان پربازده‌ترین دارایی‌هایی قرار دارد که تاکنون وجود داشته‌اند.

۱۲۲ ماه سود!

در ۱۲۵ ماه گذشته، خرید بیت کوین در ۱۲۲ ماه با سود همراه بوده است

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که بیت کوین پتانسیل زیادی در سودآوری برای سرمایه‌گذاران دارد. کسانی که در این فناوری نوظهور سرمایه‌گذاری بلند مدت انجام دادند، پاداش صبرشان را با سودهای فراوان دریافت کرده‌اند.

در طول این ۱۲۵ که بیت‌ کوین وجود دارد، فقط خرید در سه ماه منجر به ضرر شده است. به غیر از این سه ماه، در تمام ۱۲۲ ماه دیگر، اگر بیت کوین می‌خریدید، امروز قطعا در سود بودید، هر چند خیلی کم یا خیلی زیاد!

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر

بیت کوین ۱۲۵ ماه سن دارد…

اگر شما در ۱۲۲ ماه از این ماه‌ها بیت کوین می‌خریدید و آن را نگه می‌داشتید، الان در سود بودید.

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر

حرکت صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷، منجر به برور احساسی به نام ترس از دست دادن (FOMO) در میان سرمایه‌گذاران شد و افراد زیادی بدون آگاهی از این دارایی‌ اقدام به خرید جنون‌آمیز کردند. پس از ترکیدن حباب بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷، یکی از طولانی‌ترین روندهای نزولی تاریخ این ارز دیجیتال آغاز شد. این امر باعث شد که تعداد کثیری از سرمایه‌گذاران، بدون هیچ شناختی بر روی ارزهای دیگر (آلت‌کوین‌ها) سرمایه‌گذاری کنند که این هم در نهایت به سقوط ۸۰ تا ۹۹ درصدی قیمت بعضی از آلت‌ کوین‌ها منجر شد.

در این سه ماه خرید بیت کوین اشتباه بود:

۱- در دسامبر ۲۰۱۷، که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۹,۰۰۰ دلار).

۲- در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ که بیت کوین سقوط کرده و دوباره به سطوح بالا رسیده بود (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار)

۳- در فوریه‌‎ی ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین به ۶,۰۰۰ دلار رسیده ولی دوباره با افزایش قیمت سریع خود تا ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته بود (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار)

تقریباً خرید بیت کوین همیشه به‌غیر از این سه ماه با سود همراه بوده است؛ در حاضر قیمت بیت کوین به ۹,۰۰۰ دلار نزدیک شده است؛ براساس قیمت لحظه ای بیت کوین، در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال روند مثبتی را از خود نشان می‌دهد.

با توجه به قیمت نزدیک به ۱۰,۰۰۰ دلار، از دیدگاه بسیاری، این نقطه دوباره باعث شروع یک دوره ترس از دست دادن خواهد شد.

قیمت سالانه‌ی بیت کوین: فقط ۲ شمع قرمز در ۸ سال

چشم‌انداز دیگری از عملکرد بیت کوین در بلند مدت نشان می‌دهد که در طول این هشت سال فقط دو شمع قرمز داشته‌ایم.

شمع‌های سبز از سال ۲۰۱۰ تاکنون نشانگر بیش از ۱۹۴ میلیون درصد سود هستند و باتوجه به این‌که بیت کوین هنوز هم یک فناوری نوظهور است، می‌تواند پتانسیل زدن رکوردهای بالاتر را داشته باشد.

خرید بیت کوین 122 ماه سود سه ماه ضرر

۱۹۴,۴۰۹,۷۱۰ درصد سود در ۸ سال…

فقط دو کندل سالانه‌ی قرمز…

چیزی بهتر از این به من نشان دهید

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، بیت کوین دو شمع قرمز در نمودار سالانه‌ی خود داشته است که بعد از دو کندل به بالای شمع قرمز اول خود رسیده است؛ و درحال حاضر در سال ۲۰۱۹ با کندل سبز خود سعی دارد کندل قرمز سال ۲۰۱۸ را جبران کند.

اگر بیت کوین بار دیگر موفق شود که این بازار نزولی خود را جبران کند، آن سه ماهی که خرید بیت کوین با ضرر همراه بود هم در مدت کوتاهی به سود تبدیل می‌شود؛ این به معنای آن است که بیت کوین تبدیل به تنها دارایی می‌شود که در هر زمانی خرید آن منجر به سود شده است.

لازم به ذکر است که در این گزارش فقط سود دلاری بیت کوین را مورد بررسی قرار گرفته است. با در گرفتن قیمت ریالی بیت کوین، این ارز دیجیتال در این ماه به بالاترین قیمت خود رسیده است. این نشان می‌دهد که بیت کوین یک ذخیره ارزش فوق‌العاده نیز هست که می‌تواند به خوبی از کم شدن ارزش سرمایه‌ها جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید