شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خرید 25 درصد کل بیت کوین‌های دنیا

خرید 25 درصد کل بیت کوین‌های دنیا
نوشته شده توسط مدیریت

خرید 25 درصد کل بیت کوین‌های دنیا

 

به گزارش کوین‌تلگراف در تاریخ ۳۰ می (۹ خرداد)، شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دادیانی سیندیکیت (Dadiani Syndicate)، اخیراً به یک مشتری پولدار برخورده است که قصد خرید ۲۵ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش (به عبارتی ۴.۴ میلیون واحد بیت کوین) را دارد.

دادیانی سیندیکیت یک شبکه همتا به همتاست که با هدف داد و ستد به وسیله ارزهای دیجیتال بین افراد، تشکیل شده است. این شرکت سال گذشته از فروش بخشی از اثر هنری دهه ۸۰ اندی وارهول به نام «۱۴ صندلی الکتریکی کوچک» با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خبر داد.

الیسا دادیانی، بنیان‌گذار شرکت در این باره مدعی شد:

یکی از مشتریان ما سراغمان آمد و به ما گفت که به دنبال خرید ۲۵ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش است. تعدادی نهاد هستند که قصد تصاحب بازار را دارند.

دادیانی همچنین گفت که تصاحب یک چهارم بیت کوین‌های در گردش که ۱۷.۷ میلیون واحد است، با در نظر داشتن تعداد بالای بیت کوین‌های گم شده، تاثیر بسیار زیادی بر روی بازار خواهد گذاشت.

متی گرینسپن، تحلیل‌گر ای‌‌تورو هم در این رابطه اظهار داشت:

خریداری با این حجم خرید، سبب افزایش قیمت‌ها خواهد شد تا خرید و انباشت خود را پرهزینه‌تر هم کند.

او اضافه کرد:

با این حال بخش اعظم سکه‌ها هم‌اکنون در اختیار دارندگانی قرار دارد که قصد فروش در هیچ قیمتی را ندارند. اگر به صورت واقع‌بینانه نگاه کنیم، احتمالاً در حال حاضر کمتر از ۵ میلیون سکه در گردش وجود دارد.

خرید 25 درصد کل بیت کوین‌های دنیا

از ابتدای ژانویه سال جاری تاکنون، قیمت بیت کوین بیش از ۱۲۰ درصد رشد داشته و این افزایش را تا مرز ۹۰۰۰ دلار ادامه داده است تا بیشترین قیمت سال ۲۰۱۹ را رقم زند.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با ۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۸۵۱۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید