شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

گزارش مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا

گزارش مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا
نوشته شده توسط مدیریت

گزارش مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا

متصدیان امور تسویه حساب صرافی تعطیل شده کریپتوپیا، اولین گزارش از مطالبات مشتریان را منتشر کردند. به گزارش کوین‌تلگراف در تاریخ ۳۱ می (۱۰ خرداد) و بر اساس مدارک منتشر شده، این صرافی نیوزلندی در مجموع ۴.۲۲ میلیون دلار بدهکار است.

گرنت ثورنتون، مدیر تسویه حساب صرافی کریپتوپیا، اخیرا گزارشی درباره وضعیت مالی شرکت ورشکست شده منتشر کرده است. در این گزارش میزان بدهی صرافی هک شده کریپتوپیا به طلبکاران ۴.۲۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر این اساس ۶۹ طلبکار تایید نشده، از کریپتوپیا در مجموع درخواست ۲.۴۳۹ میلیون دلار کرده‌اند. مدیران تسویه حساب انتظار دارند که رقم بدهی با دریافت مطالبات بعدی، افزایش یابد.

در این گزارش آمده است که حدود ۳۱۸ هزار دلار از مجموع مطالبات، به دستمزد کارمندان و افراد استخدام شده توسط صرافی نیوزلندی اختصاص دارد.

در یک بیانیه مطبوعاتی که برای ارائه گزارش تدارک دیده شده بود، ثورنتون اظهار داشت که دیگر متصدیان تسویه حساب شرکت یعنی دیوید راسکوی و راسل مور، هنوز در فرایند بازیابی دارایی‌های دیجیتال کریپتوپیا هستند که طی هک اواسط ژانویه مورد سرقت قرار گرفته بود.

گزارش مدیران تسویه صرافی کریپتوپیا

در گزارش ذکر شده است که مدیران تسویه، از دادگاه‌های نیوزلند دستوری مبنی بر داشتن اختیار استفاده از برخی دارایی‌های دیجیتال خاص جهت بازیابی و محافظت از دارایی‌ها دریافت کرده‌اند.

ثورنتون اضافه کرد که در وضعیت فعلی رسیدگی، امکان تعیین تاریخی معین برای اتمام فرایند تسویه وجود ندارد.

این متخصص حقوقی نوشت:

ما ناامیدی مشتریان کریپتوپیا را درک کرده و از آن آگاهیم. همانطور که نمونه حقوقی قبلی از پرونده‌های دارایی‌ دیجیتال در نیوزلند و دنیا وجود ندارد، توزیع دارایی‌ها بین طلبکاران و انجام فرایند تسویه ، نیازمند جهت‌دهی از سوی دادگاه‌های نیوزلند خواهد بود.

کریپتوپیا در اوایل سال ۲۰۱۹، قربانی یک هک بزرگ شد که رقم به سرقت رفته در آن زمان حدود ۱۶ میلیون دلار تخمین زده شد. پس از ورشکستگی صرافی، ثورنتون اطلاع داد که طلبکاران از این صرافی باید به جای هفته‌ها، ماه‌ها منتظر برگشتن سرمایه‌هایشان بمانند.

اخیراً برخی از تحلیلگران دریافته‌اند که هکرها بخشی از دارایی‌های به سرقت رفته کریپتوپیا را به صرافی دیگری منتقل کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید