شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

برگزاری دوره آموزشی بلاکچین در دانشگاه ادینبرو

برگزاری دوره آموزشی بلاکچین در دانشگاه ادینبرو
نوشته شده توسط مدیریت

برگزاری دوره آموزشی بلاکچین در دانشگاه ادینبرو

با محبوبیت روز افزون فناوری بلاکچین و ارزهای رمز نگاری شده، نیاز به فراگیری بلاکچین (blockchain) روز به روز بیشتر می شود.

به همین دلیل دانشگاه ادینبرو اسکاتلند تصمیم دارد نخستین برگزار کننده دوره‌های آموزش بلاکچین در اروپا باشد و همچنین برگزاری دوره آموزشی بلاک چین در دانشگاه‌های اروپا روز به روز درحال گسترش و فراگیر شدن است.

اینستا گزارشی از یونیورسیتی هرالد نقل کرده که در آن بلاکچین را نوعی از سیستم گزارش و ثبت اطلاعات معرفی کرده است که همانند زنجیره ای از بلوک‌ها نوعی از اینترنت را به وسیله ایجاد فضایی برای توزیع اطلاعات و نه کپی آن ها به وجود آورده است.

تفاوت بلاک چین با سایر سیستم ها این است که اطلاعات ذخیره شده روی این سیستم برای همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود از این رو اطلاعات ثبت شده رمزگذاری شده و امکان دستکاری و حذف آن ها غیر ممکن خواهد شد.

دانشگاه ادینبرو در تلاش برای برگزاری دوره های آموزشی بلاکچین است. آزمایشگاه فناوری بلاکچین با هدف تحقیقات و توعه بلاکچین سال گذشته در این دانشگاه برگزار شد. به همین دلیل تکنولوژی بلاکچین با سرعت زیادی در این دانشگاه در حال پیشرفت است. در این دوره های آموزشی این تکنولوژی در سطح عمیقی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد.

پس از سپری کردن دوره های پیشرفته این رشته هر دانشجو به تنهایی می تواند یک بلاکچین بسازد. فناوری رمزنگاری نیز بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تا جایی که اکثر شرکت ها و سازمان های صنایع مختلف با توجه و درک اهمیت این فناوری در تلاش هستند تا این تکنولوژی را با محصولات خود سازگار کنند.

برگزاری دوره آموزشی بلاکچین در دانشگاه ادینبرو

رمزنگاری را می توان به این صورت تعریف کرد: «بهم ریختن اطلاعات به شکلی که برای دیگران قابل درک نباشد» توسط این فناوری افراد غیر مجاز قادر به مطالعه، مشاهده و تفسیر پیام‌های ارسال شده نیستند. یکی از کاربردی های این فناوری محفاظت از داده‌ها در شبکه های عمومی همچون اینترنت است. برای دستیابی به این هدف از الگوریتم های ریاضی پیشرفته ای برای رمزنگاری پیام ها و ضمائم مرتبط استفاده می شود.

در پی گسترش این فناوری، به کارشناسان زیادی در این زمینه نیاز است و تقاضا در این خصوص بیشتر می شود. رشد و توسعه بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده بسیار سریع بوده و این فناوری بسیار پویا است. از سال تاسیس دانشگاه ادینبرو یعنی سال ۱۵۸۳ تا کنون محققان این دانشگاه موفق به انجام تحقیقات و پیشرفت های زیادی در عرصه های علمی مختلف شده اند.

(منبع: bazarbtc)

دیدگاهتان را بنویسید