شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید
نوشته شده توسط مدیریت

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

به گزارش خبرگزاری سی‌سی‌ان (CCN)، مدیر ارشد صرافی بین‌المللی ارزهای دیجیتال اوککس (OKEx)، پیش‌بینی کرده بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار را به راحتی و با سرعت رد کند و هر کسی می‌تواند با خیال راحت بگوید که قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

اندی چونگ (Andy Cheung)، مدیر اجرایی صرافی اوککس، حرکت‌های اخیر بیت کوین نشان داده که پتانسیل آن بیشتر از بالاترین رکوردش یعنی ۲۰ هزار دلار است. چونگ، با اشاره به این‌که بیت کوین نسبت به کف قیمتی خود یعنی ۳,۱۲۰ دلار، در مدت ۱۶۳ روز ۱۸۰ درصد رشد داشته است، گفت با وجود این شرایط، بیشتر سرمایه‌گذاران دیگر تمایلی برای فروش بیت کوین‌های خود ندارند و در نتیجه، رسیدن به قیمت ۲۰ هزار دلار را یک پیش‌بینی محافظه‌کارانه برای بیت کوین نامید.

چونگ در ادامه صحبت‌های خود این چنین ادامه داد:

همانطور که پارسال گفتم، ۲۰ هزار دلار برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹، یک پیش‌بینی محافظه‌کارانه است. این افزایش قیمت متوقف نخواهد شد، زیرا موسسات مختلفی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری هستند و همچنین اثرات نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را هم باید در نظر بگیریم. سرمایه‌گذاران از اینکه شاهد این روند صعودی هستند، هیجان زده‌اند و منتظر سقف‌های قیمتی بالاتری هستند که فکر می‌کنند بیت کوین ظرفیت رسیدن به آن را دارد.

چونگ در صفحه توئیتر خود با انتشار عکسی، با حالتی طنزآمیز نوشت:

سعی کنید در کافه خود به جای پذیرش فقط فیات (پول بدون پشتوانه مثل دلار)، امکان پرداخت با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را نیز اضافه کنید.

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

افزایش تمایل به نگه داشتن بیت کوین

نظرات چونگ در حالی مطرح شد که کمی بعد در روز دوشنبه، ۲۷ می، بیت کوین دوباره یک روند صعودی را شروع کرد و با رسیدن به ۸,۸۰۰ دلار، رکورد قیمت سال ۲۰۱۹ را ارتقا داد.

این روند صعودی اخیر، رشد بیت کوین را به بیش از ۱۴۰% رساند که ۱۲۰ درصد آن مربوط به دو ماه اخیر می‌شود. این افزایش قیمت همه را به یاد انفجار قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ می‌اندازد. در آن زمان، تنها ۱۰ روز طول کشید تا قیمت بیت کوین پس از عبور از ۸,۳۰۰ دلار به سقف قیمتی تاریخی خود، یعنی ۲۰ هزار دلار برسد.

اما حرکت‌های قیمتی که در انفجار قیمت قبلی وجود داشت، بسیار متفاوت از چیزی ست که در حال حاضر شاهد آن هستیم. در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ به دلیل جنون به ICO‌ها، بیت کوین افزایش قیمت ۲۱۹ درصدی را تجربه کرد. مردم بیت کوین نمی‌خریدند که آن را نگه دارند، بلکه بیت کوین می‌خریدند تا با آن بتوانند در ICO‌ها شرکت کنند و روی توکن‌هایی که توسط شرکت‌های نوپای بلاک‌چینی ارائه می‌شد، سرمایه‌گذاری کنند. زمانی که ۹۰ درصد از این شرکت‌ها شکست خوردند، این سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را فروختند و این موضوع باعث شد قیمت بیت کوین قبل از پایان سال ۲۰۱۸، بیش از ۷۵ درصد سقوط کند.

بر خلاف سال ۲۰۱۷، سرمایه‌گذاران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیشتر هدفشان از خرید بیت کوین این است که آن را نگه دارند تا اینکه بخواهند آن را به ارز دیگری تبدیل کنند. بنیاد دیار (Diar) که یک موسسه خبری-تحلیلی است، در ماه فوریه گزارش داد که تعداد افرادی که بیت کوین نگه می‌دارند – سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را از کیف‌پول‌های سرد یا گرم خود جابجا نمی‌کنند، افزایش یافته است.

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

آدرس هایی که بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند، در حال افزایش و آدرس هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، در حال کاهش هستند.

موسسه دیار همچنین اعلام کرد، تعداد کیف‌پول‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشند، کاهش یافته است. این می‌تواند به معنای توزیع بیت کوین ها بین افراد بیشتری باشد.

۱ میلیون نگه‌دارنده جدید بیت کوین در هر ماه

در مطالعه‌ای دیگر، ونسنس کازارس (Wences Casares)، مدیرعامل شرکت ارائه دهنده کیف پول بیت کوین زاپو (Xapo) در هنگ‌کنگ، اعلام کرد ۶۰ میلیون کیف پول نگهدارنده بیت کوین وجود دارد. او همچنین ادامه داد:

بیت کوین، پس از ۱۰ سال کار بدون وقفه، با بیش از ۶۰ میلیون آدرسی که نگه‌دارنده بیت کوین هستند و اضافه شدن ۱ میلیون آدرس جدید در هر ماه به عنوان نگه‌دارنده بیت کوین و جابجایی بیش از ۱ میلیارد دلار در روز در سراسر جهان، شانس خوبی برای موفقیت دارد.

تطبیق‌پذیری و پذیرش بیت کوین توسط عموم تقریبا روندی مشابه روند پذیرش اینترنت را در پیش گرفته است. من در سال ۲۰۱۴ پیش‌بینی کردم که تا سال ۲۰۲۰، ۵۰۰ میلیون آدرس نگهداری بیت کوین وجود داشته باشد.

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

بیت کوین به 20000 دلار خواهد رسید

مقایسه رشد کاربران بیت کوین با رشد کاربران اینترنت

آمارها نشان می‌دهد که معامله‌گران بیت کوین منتظر نهنگ‌های بزرگ (سرمایه‌گذاران حقوقی که شامل شرکت‌ها و موسسات بزرگ می شود)، هستند تا قیمت بیت کوین را به سمت ۲۰ هزار دلار هدایت کنند. درست همانطور که چونگ پیش‌بینی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید