شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

عرضه شبکه آزمایشی تلگرام برای TON

طبق مطالب پست شده در سایت test.ton.org سرویس پیامرسانی آنی و رمزنگاری شده تلگرام به طور رسمی کلاینت آزمایشی خود را برای شبکه متن باز تلگرام (TON) عرضه کرد.
نوشته شده توسط مدیریت

عرضه شبکه آزمایشی تلگرام برای TON

طبق مطالب پست شده در سایت test.ton.org سرویس پیامرسانی آنی و رمزنگاری شده تلگرام به طور رسمی کلاینت آزمایشی خود را برای شبکه متن باز تلگرام (TON) عرضه کرد.

طبق فایل اطلاعات readme information، این آرشیو جدید که به تازگی معرفی شده است و فایل هایی برای دانلود دارد، توزیعی از نسخه مقدماتی شبکه بلاک چین TON به همراه بخشی از کتابخانه بلاک چین TON است. توسعه این فایل، نسخه ساده و پایدار کلاینت لایت (Lite Client) است.

در تاریخ ۲۵ می، یکی از کاربران گیت هاب نسخه ای از این کلاینت را آپلود کرد. با توجه به بخش اطلاعات این فایل در گیت هاب، در صورتی که این کلاینت به درستی تنظیم شود، به نود کامل شبکه آزمایشی بلاک چین TON متصل است و اطلاعاتی را به آن ارسال می‌کند.

علی رغم خود کلاینت لایت، کاربران می‌توانند فایل تنظیمات توسعه قرارداد هوشمند را نصب کنند که کلاینت لایت را به سرور مخصوصی متصل می‌کند. بدین ترتیب کاربران می‌توانند شروع به ایجاد قراردادهای هوشمند جدید، حسابرسی وضعیت قراردادهای هوشمند موجود، ارسال پیام های خارجی به قراردادهای هوشمند و چندین ویژگی دیگر کنند. کاربران هم چنین می‌توانند برای کامپایل کردن، اجرا کردن و عیب یابی قراردادهای هوشمند، از فیفت (Fift) استفاده کنند.

فیفیت (Fift) یک زبان برنامه برنامه نویسی جدید برای TON است که هفته گذشته عرضه شد. این زبان برنامه نویسی به طور خاص برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند بلاک چین TON و تعامل با ماشین مجازی TON طراحی شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که تلگرام در ماه آوریل نسخه آزمایشی و خصوص بتای بلاک چین TON را برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان عرضه کرده است. اگرچه مرحله آزمایشی فعلی هیچگونه نتیجه خاصی را ارائه نمی‌دهد اما دو تستر (آزمایش کننده) ناشناس اذعان داشتند که این بلاک چین، سرعت شگفت انگیزی در تراکنش ها ارائه داده است.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید