شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

پیرزن 61 ساله چینی به جرم استخراج بیت کوین دستگیر شد

پیرزن 61 ساله چینی به جرم استخراج بیت کوین دستگیر شد
نوشته شده توسط مدیریت

پیرزن 61 ساله چینی به جرم استخراج بیت کوین دستگیر شد

مقامات دولتی چینی یک مادربزرگ ۶۱ ساله را به دلیل دزدیدن برق به هنگام ماینینگ بیت کوین به ۴ ماه زندان محکوم کردند. چیپینگ تانگ برای دزدی برق به ۱۰ هزار یوان (حدود ۱۵۰۰ دلار) جریمه شده است.

رسانه های چینی گزارش دادند یک دادگاه فدرال در استان هبی چین تصمیم گرفت یک پرونده که توسط شرکت تامین برق تانگشان درخواست شد را بررسی کند. پیرزن ۶۱ ساله در واقع از ماه ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۸ به هنگام ماینینگ بیت کوین برق به ارزش ۱۳۰۰ دلار به سرقت برده است.

سود ماینینگ بیت کوین تانگ ۹۴۰ دلار بود
ماینینگ بیت کوین برق زیادی مصرف می کند و جای تعجبی ندارد که سرقت برق در میان ماینرها رایج باشد.

مقامات بیان کردند که تانگ ۴ ریگ ماینینگ بیت کوین داشته است که برق یک رگولاتور و گوشی موبایل را با برق مسروقه تامین می کرده است. وی از ماینینگ خود تنها ۹۴۰ دلار سود کسب کرده است اما هزینه های برق وی ۱۳۰۰ دلار هزینه داشته است.

تانگ پس از آنکه دستگیر شد به جرم خود اعتراف کرد و هزینه برق را به شرکت برق پرداخت کرد. وی همچنین جریمه ای به وزارت خزانه داری چین پرداخت. در مجموع تانگ ۳۶۰۰ دلار هزینه پرونده خود کرده است.

این برخورد خشن جای سوال دارد
چندین شهود و کشف تعجب برانگیز در مورد این پرونده وجود دارد. ابتدا اینکه این مادربزرگ ۶۱ ساله درک کاملی از کریپتو داشته است و در زمان خالی و اوقات فراغت خود به استخراج بیت کوین می پرداخته است.

موضوع جالب و تعجب برانگیز دیگر این است که تا به حال تصور می شد کریپتو تنها میان نسل هزاره (متولدین دهه ۶۰ تا ۸۰ شمسی = ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۴) محبوب است. حداقل این مسئله ای است که طبق تحقیق اخیر مشخص شده است در آمریکا و اروپا اینطور است.

موضوح شگفت انگیز بعدی این است که مقامات چینی چقدر خشن با یک پیرزن که به جرم خود اعتراف کرده، جریمه خود را به دولت و هزینه برق را به شرکت برق پرداخته است برخورد کرده اند. مشخص است که مقامات می خواهند پیام صریحی را به دیگر دزدان بفرستند.

پیرزن 61 ساله چینی به جرم استخراج بیت کوین دستگیر شد

سختگیری چین به ماینینگ بیت کوین افزایش یافته است
چین در زمینه ماینینگ بیت کوین با مشکلاتی نظیر کلاهبرداری و دزدی برق مواجه شده است. علی رغم اینکه دولت چین اقداماتی سرکوب کننده در این خصوص داشته است، ماینینگ بیت کوین همچنان در میان آنها محبوب است.

درماه آوریل ۲۰۱۸ پلیس چین در شهر تیانجین ۶۰۰ کامپیوتر ماینینگ بیت کوین را به عنوان دزدی برق مصادره کرده است. این سرقت زمانی کشف شد که اپراتور برق محلی افزایش مصرف برقی غیرعادی را مشاهده کرد.

در ماه دسامبر ۲۰۱۸ یک ماینر تایوانی به دلیل استخراج ارز دیجیتال ۱۴.۵ میلیون دلار با استفاده از ۳.۲ میلیون دلار برق مسروقه بازداشت شد. مظنون ۱۷ مراکز ماینینگ غیر قانونی ارز دیجیتال را با استفاده از فروشگاه های جعلی در سراسر تایوان اداره می کرده است.

منبع ccn

دیدگاهتان را بنویسید