شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ایده تیم جدید 0x

ایده تیم جدید 0x
نوشته شده توسط مدیریت

ایده تیم جدید 0x

راهکار کریپتوگرافیکی با نام گواه اثبات دانش صفر (ZKP) می تواند کمک کند تا صرافی های غیرمتمرکز به سرعت قابل ملاحظه ای در مقابل صرافی های سنتی دست یابند.

استارت آپ صرافی غیرمتمرکز 0x با نرم افزار استارک ویر (StarkWare) همکاری می کند تا راهکار اثبات دانش صفر با نام StarkDEX را آزمایش کند که می تواند تقریبا ۵۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

اوری کولودنی مدیر شرکت استارک ویر (StarkWare) به کوین دسک گفت که هدف آنها روشن است: معاملاتی که در هیچ مقیاسی در تصدی و اختیار شخص و سازمان خاصی نباشد.

مت تیلور، مدیر فروش بازاریابی 0x به نیز گفت که چگونه ZKPs می تواند در اکوسیستم صرافی غیرمتمرکز 0x اجرا شود:

هدف ما این است که تا پایان سال جاری این محصول را در شبکه اصلی خود داشته باشیم، به طوری که مردم واقعا بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند. ما قصد داریم که این بخش اصلی از صرافی غیرمتمرکز 0x باشد.

تیلور گفت که سیستم 0x از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۱۷ تا به حال ۷۱۳ هزار دلار ترید یا خرید و فروش داشته است. صرافی های غیرمتمرکزی که در حال حاضر از 0x استفاده می کنند حدود ۳,۱۰۰ ترید در روز انجام می دهند اما مقیاس پذیری همچنان یک چالش برای آنهاست.

کولودنی در مورد محدودیت های فعلی برخی از شبکه ها گفت: بازاری که در آن تنها سه ترید (خرید و فروش) در هر ثانیه انجام می شود، بازار بسیار ناکارآمدی است.

با این حال، وی بیان کرد چندین ماه طول می کشد تا نسخه آزمایشی آلفا به خدمات حرفه ای برای شرکت های بلاک چینی و دیگر واسطه های 0x تبدیل شود.

قبل از این، استارک ویر (StarkWare) سرمایه گذاری شرکت کانسنسیس ونچرز و شرکت زی کش را به دست آورد. پس از آنکه دانشگاه تکنیون که ایلای بن ساسون موسس استارک ویر به عنوان استاد دانشگاه در آن مشغول به کار است، از بن ساسون به دلیل کسب سود از دارایی های معنوی دانشگاه شکایت کرد، متخصصان ZKP این استارت آپ بسیار پیگیر این کار شده اند.

علی رغم منازعات حقوقی، هدف مشارکت اخیر استارک ویر، ارتقای مقیاس پذیری کل این صنعت است. تیلور گفت 0x در نظر دارد تا از راهکارهای StarkDEX برای مقیاس پذیری زیرساخت ها و هم چنین ایجاد زیرساخت برای اقتصاد کریپتو استفاده کند.

ایده تیم جدید 0x

در ماه سپتامبر افراد سرشناس اتریوم نظیر ویتالیک بوترین در سری فصل های تکنیکال که توسط StarkWare میزبانی می شود شرکت خواهد کرد. کولودنی خاطر نشان کرد:

اگر ما موتورهای مقیاس پذیر برای خرید و فروش، بازی یا هر برنامه ای را فراهم کنیم که هر شخصی می خواهد آن را روی بلاکچین اجرا کند، می توانید از محاسبات (StarkWare) استفاده کنید و هر چیز دیگری را خارج از زنجیره و با مقیاس زیادی انجام دهید.

منبع coindesk

دیدگاهتان را بنویسید