شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

فایرفاکس کوانتوم ضد استخراج پنهان

فایرفاکس کوانتوم ضد استخراج پنهان
نوشته شده توسط مدیریت

فایرفاکس کوانتوم ضد استخراج پنهان

طبق پستی که توسط موزیلا در ماه مه منتشر شد، فایرفاکس کوانتوم، آخرین نسخه منبع باز مرورگر اینترنتی فایرفاکس، یک ارتقاء حریم خصوصی جدید را ارائه می دهد که در برابر استخراج پنهان از کاربران محافظت می کند.

موزیلا قبلا در وبلاگ رسمی خود هشدار داد که وبسایت ها می توانند اسکریپت هایی را منتشر کنند تا استخراج رمزنگاری را در سیستم کاربران، بدون این که آنها متوجه شوند، راه اندازی کند. این عمل به عنوان استخراج پنهان(cryptojacking) شناخته می شود.

برای مبارزه با این شیوه بهره کشی، موزیلا با یک شرکت آنلاین حفظ حریم خصوصی به نام Disconnect جهت ایجاد یک مسدود کننده استخراج رمزنگاری، مشارکت کرد. کاربران هم اکنون می توانند وضعیت خود را با انتخاب این ویژگی تغییر دهند. به نظر می رسد به این ترتیب استخراج کنندگان پنهانی نمی توانند از قدرت استخراج دستگاه ها برای استخراج ارزهای رمزنگاری استفاده کنند.

موزیلا در ابتدا اعلام کرده بود که مسدود شدن استخراج پنهان را در مرورگر جدید خود که در آگوست 2018 منتشر شد، راه اندازی خواهد کرد. با این حال فایرفاکس ویژگی محافظت از استخراج پنهان را در نسخه های Firefox Nightly 68 و بتا 68، پیش از انتشار کوانتوم، اجرا کرد.

فایرفاکس کوانتوم ضد استخراج پنهان

فایرفاکس کوانتوم همچنین در نظر دارد که عمل به اصطلاح اثر انگشت را کمتر کند. از طریق این ویژگی یک اثر انگشت دیجیتال برای کاربر ایجاد شده که توسط آن فعالیت های کاربر در اینترنت بررسی می شود.

طبق اعلام شرکت امنیت سایبری MalwareBytes در 23 آوریل، استخراج پنهان در سطح مشتریان اساسا دیگر انجام نمی شود.

بر اساس این گزارش استفاده از مصرف کنندگان با نرم افزارهای مخرب نزدیک 40 درصد کاهش یافته است. با این حال هدف قرار دادن کسب و کارها با استفاده از استخراج پنهان حدود 7 درصد در سه ماهه اول سال 2019 افزایش یافته است.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید