شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری بر توکن Proxicoin

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری بر توکن Proxicoin
نوشته شده توسط مدیریت

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری بر توکن Proxicoin

رایان کاوانو، مؤسس شرکت پروکسیما مدیا، مبلغ 100 میلیون دلار برای یک توکن اختصاص داد که از طریق آن امکان سرمایه‌­گذاری در محتوا و موضوعات رسانه‌ای امکان‌پذیر می­‌شود.

این توکن جدید که پروکسی­‌کوین (Proxicoin) نام دارد، از سوی شرکت­‌ سرمایه‌­گذاری کارآفرینی “استپ ونچرز” و همچنین صندوق سرمایه‌­گذاری مرکزی هنگ‌­کنگ پشتیبانی می‌شود.

معرفی پروکسی‌کوین در روز چهارشنبه هفته گذشته صورت گرفت. این ارز از بستر بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌­کند و اجازه می‌­دهد تا بخشی از مالکیت فیلم‌­ها، شبکه‌­های تلوزیونی، آثار موسیقیایی و سایر محتواهای مبتنی بر فناوری IP-TV، حتی برای سرمایه‌­گذاران کوچک هم قابل مشارکت باشد.

به گفته شرکت پروکسیما انتظار می‌­رود با توجه به انجام حساب­رسی کامل برای این ارز و انجام توافق قبلی با صرافی رمزنگاری آسیایی فوسانگ، امکان تجارت و خرید و فروش ارز پروکسی­‌کوین از طریق صرافی فوسانگ فراهم شود.

این شرکت همچنین قصد دارد تا یک پلتفرمِ سهامِ معاملاتی به شکل صرافی با نام “اینترتینمنت استاک ایکس” (ESX) را ایجاد کند. هدف از این پلتفرم کمک به پروژه­‌های تلوزیونی، فیلم‌­سازان شخصی و فیلم اولی‌­ها از طریق عرضه اولیه عمومی است.

حدود دو سال است که شرکت پروکسیما در حال ساختن پلتفرم ESX است و انتظار دارد تا پایان سال جاری، این پروژه کامل شود. همچنین دارندگان توکن پروکسی‌­کوین با داشتن این ارز یک مالکیت جزئی از این پلتفرم را هم خواهند داشت. در حال حاضر پلتفرم ESX بیش از 30 پروژه فیلم‌سازی را در بستر خود دارد و انتظار می‌­رود سالانه سهم قابل توجهی از 600 فیلم و برنامه تلوزیونی را دارا باشد.

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری بر توکن Proxicoin

وینسنت تسه، مدیر عامل استپ ونچرز افزود:

فیلم به عنوان یک نوع و کلاس از دارایی، به طور سنتی به بازارهای سرمایه وابسته است و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌­ها از جمله سیتی بانک، دوشِس بانک، جی‌پی مورگان، گولدمن و چنین مؤسساتی، برای سرمایه‌گذاری روی فیلم ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. در مدت رکود بزرگ اقتصادی یکی از معدود سهام­‌هایی که رشد داشت، سهام ام جی ام(Metro-Goldwyn-Mayer Studios) بود.

رایان کاوانو و تیم او بیش از 200 فیلم را تا کنون تولید کرده‌­اند و بر طبق اعداد و ارقام خود شرکت، توانست 17 میلیارد دلار سرمایه کسب کند. از بین این عناوین می‌توان به فیلم‌های “سریع و خشن”، “ماما میا!”، “دختری با خالکوبی اژدها”، “سالت” و نامزدی اسکار برای فیلم “شبکه اجتماعی” اشاره نمود.

منبع coindesk

دیدگاهتان را بنویسید