شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

آربیتراژ بیت‌کوین و چگونگی آن

آربیتراژ بیت‌کوین و چگونگی آن
نوشته شده توسط مدیریت

آربیتراژ بیت‌کوین و چگونگی آن

در حال حاضر درباره استفاده از آربیتراژ بیت کوین زیاد گفته می شود. دلالان و کارگزاران می خواهند باور داشته باشید که می توانید بیت کوین را در یک صرافی با قیمت پایین بخرید و آن را در صرافی دیگری با قیمت بالاتر بفروشید و به این ترتیب به سودی سریع و آسان دست یابید.

این آربیتراژ مبادلات بیت کوین نامیده می شود و ریسک آن با هر نوع کسب و کار و سرمایه گذاری واقعا آسان نیست.

چالش در هر نوع آربیتراژ (انواع زیادی از آربیتراژ وجود دارد) این است که باید دقیقا درک کنید که با چه خطرات و موانعی قبل از امتحان آن، مواجه هستید. از این طریق دید شما گسترده تر می شود. قبل از این که از آربیتراژ استفاده کنید، چندین مانع وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

آربیتراژ بیت کوین چطور کار می کند
انواع مختلف آربیتراژ وجود دارد. در یک تعریف ساده آربیتراژ به معنای خرید در یک مکان و سپس فروش سریع آن در مکان دیگر و با قیمت بالاتر است. به عنوان مثال یک کالا را در فروشگاهی با قیمت 100 هزار تومان بخرید و آن را در محلی دیگر به قیمت 120 هزار تومان بفروشید.

شما می توانید از هر چیزی که در بازار امکان خرید و فروش دارد، برای آربیتراژ استفاده کنید. تنها محدودیت پیدا کردن جایی برای انجام این مبادلات است.

آربیتراژ بیت کوین کمی پیچیده تر از مثالی است که عنوان شد. زیرا دارای محدودیت هایی است. با این حال هنوز هم اصول خرید در قیمت پایین تر و فروش در قیمت بالاتر را دنبال می کند.

چطور می توان آربیتراژ بیت کوین را انجام داد
ایده اصلی ساده است. شما می توانید تفاوت قیمتی صرافی های بیت کوین را در بازار بررسی کنید و تفاوت را بین قیمت خرید و فروش در صرافی ها بسنجید. بنابراین بیت کوین را در اولین صرافی با استفاد از دلار یا هر ارز دیگری خریداری کنید و سپس بیت کوین را به آدرس خود منتقل کنید.

سپس بیت کوین ها را به صرافی دومی که می توانید بیت کوین را با قیمت بالاتری بفروشید منتقل نمایید. در صرافی بیت کوین ها را فروخته و سود خود را برداشت کنید.

در نگاه اول این روند ساده و راحت به نظر می رسد، اما دارای برخی مشکلات بزرگ و پنهانی است که می تواند برای شما هزینه بر باشد.

مشکلات آربیتراژ بیت کوین
با این که بررسی اختلافات قیمتی بین صرافی های مختلف امکان پذیر است و اجازه می دهد تا از آربیتراژ در بین صرافی های مختلف استفاده کنید، اما بسیاری از صرافی های بیت کوین هزینه زیادی را برای انجام فرایند، به عنوان کارمزد صرافی دریافت می کنند.

این هزینه یا کارمزدها وضعیتی را ایجاد می کند که در آن هر چه سود از طریق روند آربیتراژ کسب کردید، از دست برود یا بسیار ناچیز باشد. در واقع گاهی بسیاری از افراد متوجه می شوند که نه تنها سودی کسب نکرده اند، بلکه ضرر هم کرده اند.

آربیتراژ بیت‌کوین و چگونگی آن

مسئله دیگر فناوری است که بیت کوین بر روی آن ساخته شده است. فناوری به نام بلاک چین. بلاک چین بسیار امن است. اما روند آن بسیار کند است. انجام یک تراکنش ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد تا تایید(کانفرم) شود. همانطور که می دانید انتقال بدون تایید انجام نخواهد شد. در طول این زمان ممکن است سود شما از دست برود.

از کلاهبرداری های بیت کوین بر حذر باشید
متاسفانه کلاهبرداری های زیادی از طریق بیت کوین انجام می شود. در مورد آربیتراژ این شامل سایت های نامعتبری است که آربیتراژ مناسبی برای بیت کوین نشان می دهند، بدون این که در مورد کارمزد بالا و تاخیر در انجام تراکنش به شما اطلاعاتی ارائه دهند. حتی برخی از سایت ها به شما وعده آربیتراژ بیت کوین 15 تا 20 درصدی در هر ماه را می دهند، اما این سایت ها همیشه معتبر نیستند.

می توانید از طریق استخراج یا مبادلات بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری درآمد کسب کنید. اما قبل از هر چیز نیازمند آموزش مناسب و افزایش آگاهی در این زمینه هستید. همچنین باید بدانید که ارزهای رمزنگاری دارای ریسک بالایی هستند. پس عاقلانه این است که قبل از سرمایه گذاری مطمئن شوید که پول خود را از دست نمی دهید.

دیدگاهتان را بنویسید