شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

گلوبال کوین به نفع بیت‌کوین!

گلوبال کوین به نفع بیت‌کوین!
نوشته شده توسط مدیریت

گلوبال کوین به نفع بیت‌کوین!

ارز دیجیتال فیس‌بوک به احتمال فراوان تا کمتر از یک‌سال دیگر عرضه می‌شود. برخی از نشریات معتبر مانند نیویورک تایمز مدعی بودند که این ارز برای پوشش نقص‌های بیت کوین وارد عرصه می‌شود اما طبقگزارش وب‎سایت نیوزبی‌تی‌سی و به عقیده مایک نووگراتز (Novogratz)، یکی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، این اتفاق نه تنها به بیت کوین آسیبی وارد نمی‌کند، بلکه به نفع آن خواهد بود. در ادامه به مرور پروژه مرموز فیس‌بوک و تاثیر آن در آینده صنعت ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در حال ورود به حوزه ارز دیجیتال و فناوری‌های مرتبط به آن هستند. بر اساس اخباری که طی هفته‌های گذشته منتشر شدند، نهادهای مالی بزرگ دنیا به دنبال TD Ameritrade و فیدلیتی، همچنان در حال ورود و توسعه در فضای بیت کوین هستند.

همچنین مورد دیگری که حائز اهمیت است، غول‌های دنیای تکنولوژی هستند که همچنان به تاخت و تاز در فضای ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند.

در حالی‌ که مایکروسافت، آی‌بی‌ام، سامسونگ و گوگل در زمینه محصولات مرتبط با بلاک چین پیشرفت‌ خوبی داشتند، فیس‌بوک ممکن است با عرضه دارایی دیجیتال خود، بیشترین گرد و خاک را به پا کند.

با ارز دیجیتال فیس‌بوک آشنا شوید

به نظر می‌رسد که کم‌کم باید شاهد افشا شدن جزئیات بیشتری از ارز دیجیتال فیس‌بوک باشیم. فیس‌بوک، این موجود عظیم‌الجثه در دنیای رسانه‌های اجتماعی، مدت‌هاست که پشت درهای بسته روی محصولات بلاک چینی کار می‌کند.

تنها چیزی که به تازگی مشخص شده این است که این پروژه یک ارز دیجیتال را در خود داشته و بر اساس گزارشات چند هفته گذشته، می‌توان گفت که در مراحل پایانی خود قرار دارد.

بر اساس گزارش‌های پیشین، ارز دیجیتال این شرکت، گلوبال‌کوین (Globalcoin) نام دارد و صدور و عرضه آن توسط شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک به نام لیبرا که در کشور سوئیس واقع است، انجام خواهد شد.

در حالی که گمان می‌رفت این محصول اولین بار در هند معرفی شود، طبق منابع خبری موثق، فیس‌بوک این ارز را از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ عرضه خواهد کرد.

گلوبال کوین به نفع بیت‌کوین!

پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک، از دو میلیارد کاربر پشتیبانی می‌کند و خدمات و سرویس‌هایی همچون درگاه پرداخت دیجیتالی و وسیله تبادل را ارائه خواهد داد.

گزارش‌هایی از نشست مارک زاکربرگ با برادران دو قلوی وینکلواس و صاحب صرافی جمینی، برای توسعه و پیشبرد ایده‌ها، منتشر شده است. برادران ثروتمند وینکلواس، هم دوره‌ای‌ زاکربرگ در دانشگاه هاروارد بوده‌اند و در پیدایش فیس‌بوک هم نقش داشتند.

ارز دیجیتال فیس‌بوک به نفع بیت کوین تمام می‌شود

مایک نووگراتز

در حالی که انتظار می‌رود عرضه ارز گلوبال‌کوین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، درباره این‌که فیسبوک با این حرکت قادر به انجام چه کارهایی خواهد بود، حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد.

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل شرکت «گلکسی دیجیتال» که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در عرصه ارزهای دیجیتال است، در گفتگویی با برنامه Squawk Box شبکه CNBC، به اهمیت اقدام فیس‌بوک در فضای ارز دیجیتال اشاره کرد.

فعال پیشین وال‌استریت و سرمایه‌گذاری شناخته‌شده کنونی بیت کوین، در مصاحبه خود گفت:

فیس‌بوک برای این اکوسیستم اهمیت زیادی دارد. تایید و حمایت تلویحی و ضمنی فیس‌بوک از فناوری پشت بیت کوین چشم‌گیر و مشهود است.

او معتقد است که برخلاف باور عمومی، گلوبال‌کوین به ارزش اکوسیستم غیرمتمرکز بیت کوین خواهد افزود و از آن کم نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید