شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رده بندی ارزهای دیجیتال در چین

رده بندی ارزهای دیجیتال در چین
نوشته شده توسط مدیریت

رده بندی ارزهای دیجیتال در چین

دولت چین، در روز ۲۳ ماه می (۲خرداد)، رده‌بندی ارزهای دیجیتال خود را به‌روزرسانی کرد. در این رده‌بندی جدید، ایاس همچنان در صدر قرار داد و بیت کوین با سه پله صعود به جایگاه دوازدهم رسیده است.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس شاخصی از جانب دولت چین صورت می‌گیرد که هر بلاک چین را بر مبنای سه معیار مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این سه معیار عبارتند از: فناوری، کاربرد و نوآوری.

در میان ۵ ارز دیجیتال برتر، به همراه ایاس نام ترون، اتر، استیم و آنتولوژی هم به چشم می‌خورد.

علی‌رغم این‌که بیت کوین به طور کل در دنیای ارزهای دیجیتال پیشتاز است، در رده‌بندی چین در جایگاه دوازدهم قرار دارد. در حالی که این ارز برای خلاقیت نمره خوبی کسب کرده، در زمینه فناوری پایه پس از ایاس، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

این رده‌بندی‌ توسط مرکز اطلاعات و توسعه صنعتی چین (CCID) و با همکاری وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر می‌شود. این دوازدهمین دوره‌ای است که دولت چین ارزهای دیجیتال را ارزیابی کرده و در حال حاضر به جای هر ماه، هر ۲ ماه یک بار به‌روزرسانی جدیدی ارائه می‌شود.

رده بندی ارزهای دیجیتال در چین

دولت چین رده‌بندی جدید ارزهای دیجیتال را ٠نتشر کرد؛ ایاس ه٠چنان درصدر، بیت کوین در رده دوازده٠!

جدول ارزهای دیجیتال برتر از دیدگاه چین

 

از ژوئن ۲۰۱۸ تاکنون ایاس جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرده و رتبه دوم نیز از فوریه ۲۰۱۹ به بعد همچنان در اختیار ترون است.

شرکت‌های چینی تمایل و علاقه زیادی به بررسی و استفاده از فناوری بلاک چین دارند. هفته گذشته، علی‌بابا (Alibaba)، غول تجارت الکترونیکی، از برنامه‌هایش برای ادغام این فناوری با سیستم‌های ثبت مالکیت معنوی خود پرده برداشت.

در این میان، سایت تجارت الکترونیک چینی JD.com نیز برای بیش از ۲۰۰ حق انحصار و ثبت امتیاز مبتنی بر بلاک چین درخواست داده است.

دیدگاهتان را بنویسید