شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اعلام ورشکستگی صرافی کریپتوپیا

اعلام ورشکستگی صرافی کریپتوپیا
نوشته شده توسط مدیریت

اعلام ورشکستگی صرافی کریپتوپیا

چند ماه پیش صرافی نیوزلندی کریپتوپیا در پی دو حمله از سوی هکرها، بیش از ۱۶ میلیون دلار از دست داد. این صرافی هک شده‌ که از اوایل این ماه فرایند انحلال را در پیش گرفته، اکنون به دولت ایالات متحده درخواست «حمایت از ورشکستی» داده است.

به گزارش خبرگزاری کوین دسک، شرکت خدمات و مشاوره مالی گرنت ثورنتون (Grant Thornton) نیوزلند، مسئول حسابرسی و تسویه‌ی حساب‌های صرافی کریپتوپیا، روز دوشنبه اعلام کرد که داده‌های ذخیره‌شده و موجود در سرورهای این صرافی توسط شرکتی در ایالت آریزونا نگهداری می‌شود و قصد دارد تا با همکاری این شرکت آن‌ها را حفظ نماید.

دادگاهی که به منظور بررسی این ورشکستگی در یکی از مناطق جنوبی نیویورک تشکیل شد، روز جمعه به این صرافی دستور داد که تا تاریخ ۷ ژوئن، درخواست اقدام فوری به حمایت موقتی خود را به این دادگاه ارائه کند. گرنت ثورنتون اعلام کرد:

طبق این دستور موقت، از اطلاعات کریپتوپیا که شامل پایگاه داده‌ی SQL دارایی‌های دیجیتال فردی همه‌ی دارندگان حساب و اطلاعات تماس آن‌ها می‌شود، محافظت خواهد شد. بدون این اطلاعات، تطبیق دارایی‌های افراد با دارایی‌های موجود در این صرافی، غیرممکن خواهد بود.

مقامات این شرکت همچنین اذعان داشتند که بازیابی داده‌ها و تعیین نحوه‌ی توزیع دارایی‌ها میان صاحبان حساب، حداقل چندین ماه طول خواهد کشید.

اعلام ورشکستگی صرافی کریپتوپیا

طبق گزارش به دست آمده از بلومبرگ، شرکت واقع در ایالت آریزونا، دیگر به کریپتوپیا خدمات ارائه‌ نخواهد داد و قصد دارد ۲ میلیون دلار نیز به عنوان خسارت از این صرافی دریافت کند. در این گزارش آمده است که مسئولین تسویه حساب این صرافی هراس دارند که اگر این میزان پول در آینده فراهم نشود، اطلاعات افراد به طور بازگشت‌ناپذیری از بین برود.

صرافی کریپتوپیا، اواسط ماه ژانویه مورد حمله‌ی هک گسترده‌ای قرار گرفت و میزان زیادی دارایی از آن به سرقت رفت. پس از آن، در کنار مشکلات بانکداری خود، خدمات معاملاتی را آغاز کرد. این صرافی در نهایت، اوایل این ماه، فعالیت‌های معاملاتی خود را به حالت تعلیق درآورد و در شرف انحلال قرار گرفت. یک شرکت تحلیل داده‌ی بلاک چینی، ارزش هک صورت گرفته را ۱۶ میلیون دلار اتر و توکن‌های ERC-20 تخمین زد.

گرنت ثورنتون هفته‌ی گذشته موظف شد تا گزارش اولیه‌ی این پرونده را در وب‌سایت نیوزلند کامپنیز آفیس منتشر کند. کریپتوپیا اعلام کرد که دادگاه این مهلت را تا ۱۰ روز کاری دیگر تمدید کرد و قرار است این گزارش تا تاریخ ۴ ژوئن منتشر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید