شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کلاهبردار فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین دستگیر شد

کلاهبردار فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین دستگیر شد
نوشته شده توسط مدیریت

کلاهبردار فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین دستگیر شد

طبق اعلام کوین دسک، یک مرد ۳۳ ساله هلندی به جرم کلاهبرداری در فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین توسط پلیس دستگیر شده است. طبق گزارش میزان این کلاهبرداری بیش از دو میلیون یورو (معادل ۲.۲ میلیون دلار) بوده است.

روز دوشنبه، مرکز تجسس اداره مالیات هلند موسوم به FIOD، خبر دستگیری این مجرم را منتشر کرد. طبق گزارش مقامات این سازمان، فرد متهم مدیر دو شرکت خصوصی بوده و از این طریق حدود ۱۰۰ نفر را به خرید دستگاه ماینر برای استخراج بیت کوین‌ ترغیب کرده، اما این تجهیزات را به آن‌ها تحویل نداده است.

طبق اطلاعات منتشر شده در گزارش FIOD، متهم مرتکب به جرم تقلب، جعل و پول‌شویی شده است و احتمالاً پول سرمایه‌گذاران را صرف تفریح و خرید کالاهای لوکسی از قبیل خرید خودرو و موتورسیکلت، مسافرت و قمار کرده است.

فرد مظنون کار خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است. او در ابتدا به سرمایه‌گذاران وعده سود ماهانه ۰.۳ بیت کوین (ارزش کنونی: حدود ۲۳۸۹ دلار) را داد. بسیاری از سرمایه‌گذاران پس‌ازآنکه سود وعده داده شده و تجهیزات خریداری شده را دریافت نکردند، از او شکایت کردند.

پیش‌ازاین در نوامبر ۲۰۱۸، نیروهایی از طرف مرکز تجسس اداره مالیات و پلیس هلند، به منزل و محل کار فرد مظنون اعزام شدند و کالاهای گران‌قیمت از جمله کیف، کفش، و دوچرخه را توقیف کردند.

کلاهبردار فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین دستگیر شد

به گفته مقامات FIOD اولویت کار این مرکز مبارزه با پول‌شویی است که یک جرم «جدی» به شمار می‌رود.

در اوایل سال جاری، مقامات مالی هلند، به منظور جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم، یک طرح صدور مجوز برای شرکت‌های ارز دیجیتال در نظر گرفتند.

بانک DNB و اداره ناظر بر بازارهای مالی در هلند پیشنهاد کرده است که صرافی‌های فیات-ارز دیجیتال و نهادهای متولی، به دلیل داشتن «ریسک بالای جرائم مالی»، برای کسب مجوز اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید