شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

صرافی های ارز دیجیتال و افزایش حجم معاملات

صرافی های ارز دیجیتال و افزایش حجم معاملات
نوشته شده توسط مدیریت

صرافی های ارز دیجیتال و افزایش حجم معاملات

کریپتو کامپر ارائه دهنده پیشرو شاخص ها و اطلاعات ارزهای دیجیتال بیان کرده است که تمام ۱۵ صرافی برتر با افزایش حجم معاملات ماهانه مواجه شده اند. از این حیث، صرافی FCoin با ۳۰۰ درصد افزایش معاملات در رتبه اول قرار دارد و از صرافی های بزرگتر و شناخته شده تری نظیر بایننس، OKEx و آپ بیت پیشی گرفته است.

بررسی ماهانه کریپتو کامپر بار دیگر این صنعت را با توسعه های اطلاعات محور مورد بررسی قرار داده است. این شرکت بررسی ماه آوریل خود را به اشتراک گذاشت. طی این بررسی مشخص شد که تمام ۱۵ اکسچنج برتر ارز دیجیتال در ماه آوریل با میانگین ۵۷ درصد رشد، شاهد افزایش حجم معاملات بودند. با این حال نکته جالب آن است که حجم معاملات صرافی FCoin با ۳۰۰ درصد افزایش نسبت به ماه مارس، به رقم ۳۷.۱ میلیارد دلار رسید.

صرافی FCoin یکی از صرافی هایی است که حضور فعالی در دستکاری بازار دارد. این صرافی با پرداخت کارمزد معاملات کاربران دارای توکن خود صرافی با نام FT، آنها را تشویق به انجام معاملات می‌کند. این صرافی با استفاده از مدل ماینینگ کارمزد تراکنش ها، در ماه آگوست و تنها پس از ۵ ماه فعالیت توانست از لحاظ حجم معاملات ۲۴ ساعته به رده سوم برسد.

این موضوع باعث جلب توجه منتقدان شد و می‌تواند دلیل افزایش ۳۰۰ درصدی حجم معاملات صرافی FCoin باشد.

این صرافی واقع در هنگ کنگ از اکسچنج های بایننس و ZB که به ترتیب شاهد افزایش حجم معاملات ۱۲.۴ و ۱۸.۸ درصدی نسبت به ماه مارس بودند، پیشی گرفت. بایننس یکی از محبوب ترین صرافی ها با حجم معاملات ماهانه ۲۷ میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار گرفت.

صرافی های Gate.io و کوین تایگر از دیگر صرافی هایی بودند که در این زمینه عملکرد خوبی داشتند. افزایش حجم معاملات ماهانه این دو صرافی به ترتیب ۱۴۵ و ۱۰۹ درصد بود.

صرافی های ارز دیجیتال و افزایش حجم معاملات

صنعت ارز دیجیتال شاهد افزایش پیوسته معاملات محصولات بوده است. کریپتو کامپر متوجه شده است که بیت فلایر لایتینگ با ۱.۵۷ میلیارد دلار، بیشترین میانگین معاملات روزانه محصولات در ماه آوریل را داشته است. هنگامی که صحبت از محصولات قانونمند بیت کوین می‌شود، CME این صنعت را در سلطه خود قرار داده است. عملکرد چشمگیر این محصول پس از آن صورت گرفت که رقیب اصلی آن یعنی Cboe محصولات آتی بیت کوین خود را متوقف کرد.

این صرافی از لحاظ میانگین حجم معاملات در ماه آوریل شاهد افزایش ۲۶۳ درصدی بود و میزان حجم معاملات از ۷۰.۵ میلیون دلار در ماه آوریل به ۲۵۶ میلیون دلار در ماه مارس رسید. در این بین حجم معاملات محصول معتبر بیت کوین گری اسکیل یا GBTC با رشد ۲۳۹ درصدی به ۲۹.۷ میلیون دلار رسید.

در ماه آوریل شاهد افزایش چشمگیر دیگری در حکم معاملات از جانب صرافی های کریپتو به کریپتو نیز بودیم به طوری که حجم معاملات در صرافی هایی که فقط جفت های معاملاتی کریپتو ارائه می‌دادند ۴۹ درصد افزایش یافت. در این بین، صرافی هایی که جفت های معاملاتی ارز سنتی ارائه می‌دادند نیز شاهد افزایش ۲۵ درصدی حجم معاملات بودند. کریپتو کامپر بیان کرد که حجم معاملات صرافی های کریپتو به کریپتو، ۸۴.۵ درصد کل معاملات در ماه آوریل می‌باشد.

حجم معاملات بیت کوین به ارز سنتی نیز با افزایش زیادی روبرو شد. در ماه آوریل ۶۰ درصد تمام معاملات بیت کوین به ارز سنتی با دلار آمریکا انجام شد که نسبت به ماه مارس رشد ۴۶ درصدی داشته است.

حجم معاملات بیت کوین به دلار نیز ۷۵ درصد افزایش یافت و از ۹۲۰ هزار بیت کوین به ۱.۶ میلیون بیت کوین رسید. افزایش حجم معاملات در تمام بخش های صنعت کریپتو مصادف با افزایش قیمت تمام ارزهای دیجیتال مهم شد. اگر بازار بتواند در روند صعودی باقی بماند، گزارش ماه بعد می‌تواند شامل رقم های بزرگتری نیز باشد.

منبع cryptoslate

دیدگاهتان را بنویسید