شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

هکرهای کلاه سفید و در آمد 32000 دلاری

هکرهای کلاه سفید و در آمد 32000 دلاری
نوشته شده توسط مدیریت

هکرهای کلاه سفید و در آمد 32000 دلاری

طبق گزارش هاردفورک (Hard Fork)، هکرهای کلاه سفید با گزارش حفره های امنیتی در پروژه های کریپتو و بلاک چین ۳۲,۰۰۰ دلار به دست آورده اند.

مجموع ۳۰ هزار دلار از این مبلغ توسط ۱۵ شرکت از تاریخ ۲۸ مارس تا ۱۶ می پرداخته شده است که براساس اسن گزارش، ۳۰ گزارش باگ عمومی مستند شده است.

جایزه برای هر کشف ایراد بسته به نوع آسیبی که هر ایراد وارد می کند می باشد. هاردفورک بیان کرد که اکثر جایزه ها توسط شرکت بلاکچینی اومیسگو ارائه شده که حدود ۱۰۰ دلار بوده است، شرکت EOS با نام بلاک.وان (Block.one) و استارت آپ بلاکچینی Aeternity هر یک ۱۰ هزار دلار جایزه طی این ماه پرداخت کرده اند.

ترون ۳۵۰۰ دلار به یک هکر که آسیبی که کل بلاک چین آن را مختل می کرد پرداخته است. این آسیب به گونه ای است که هکر می تواند حافظه موجود در یک کامپیوتر را پر کند و با استفاده از کد مخرب در قراردادهای هوشمند، حمله DDS به شبکه Tron را انجام دهد.

صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس نیز برای هر اصلاح با اولویت سطح بحرانی تا ۱۰ هزار دلار برای هر پروژه جایزه می‌دهد که این رقم تا ۱۰۰ هزار دلار به صورت BNB برای هر کاربر افزایش می‌یابد. بایننس اولویت ها را مطابق با رتبه بندی آسیب پذیری باگ طبقه بندی می‌کند.

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود هکرهای کلاه سفید به دلیل یافتن باگ در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۷۸,۰۰۰ دلار به دست آوردند. در مجموع، صرافی کوین بیس ۲۹۰,۳۸۱ دلار و ترون ۷۶,۲۰۰ دلار به هکرها پرداخته بودند.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید