شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بازگشت پروژه پانزی بیت کانکت

بازگشت پروژه پانزی بیت کانکت
نوشته شده توسط مدیریت

بازگشت پروژه پانزی بیت کانکت

پروژه پانزی و کلاهبرداری ارز دیجیتال بیت کانکت (Bitconnect) بازگشت خود را اینبار با پروژه بیت کانکت ۲.۰ اعلام کرده است. طی پیامی که در توییتر این شرکت بیان شده است این پروژه قرار است در روز اول جولای ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. این نخسین باری است که این ارز دیجیتال از ماه ژانویه ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است.

بیت کانکت (Bitconnect) که پلتفرم وام دهی و تبادل ارز دیجیتال داشت در ماه ژانویه ۲۰۱۸ تعطیل شد. کوین بیت کانکت یا BCC توسط اکثر اعضای جامعه ارز دیجتیال اعم از ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم طرح پانزی نامیده شد.

شک و شبه از آنجایی شروع شده بود که بیت کانکت (Bitconnect) سود سالانه ۱۲۰ درصد را برای هر میزان کوین BCC وعده داده بود. این شرکت بازگشت پول بدون ریسک را به عنوان سود سرمایه گذاری معرفی کرده بود و این امر کلاهبرداری بیش نبود.

بیت کانکت (BCC) در سال ۲۰۱۸ با شکست مواجه شد و از ۴۳۷ به ۳۰ دلار سقوط کرد و این پلتفرم وام دهی و تبادل به طور رسمی بسته شد. این شرکت پس از هشدار توقف توسط هیئت اوراق بهادار دولتی تگزاس و دبیر اوراق بهادار کارولینای شمالی برای فروش غیرقانونی اوراق بهادار و همچنین دچار حملات DDoS شده بود بسته شد.

بازگشت پروژه پانزی بیت کانکت

این طرح کلاهبرداری از سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را آغاز کرد و پیشنهاد ارائه وام را داد. این پلتفرم وام دهی کوین BCC را با بیت کوین تبادل می‌کرد و از وام دهندگان درخواست می‌کرد که مقداری از این کوین را برای مدت مشخصی با سود روزانه ۰.۲۵ درصد در حساب خود حفظ کنند. پرداخت سودها توسط ربات معاملاتی بحث برانگیزی صورت می‌گرفت. توضیح این فرآیند در وبسایت شرکت وجود داشت. در این توضیح آمده بود:

می‌توانید کوین بیت کانکت را در پلتفرم وام دهی بیت کانکت و به طور انحصاری از طریق داشبورد (رابط کاربری) بیت کانکت سرمایه گذاری کنید. گزینه های سرمایه گذاری شامل کسب سود از ربات معاملاتی بیت کانکت است. شما بر اساس گزینه سرمایه گذاری خود، سود دریافت خواهید کرد. پس از مدت زمان سرمایه گذاری، سرمایه خود را پس خواهید گرفت و می‌توانید آن را از پلتفرم بیت کانکت خارج کنید یا برای کسب سود روزانه مجددا در این پلتفرم سرمایه گذاری کنید.

هدف بیت کانکت ۲.۰ واضح و مشخص نیست وبسایت آن نیز شامل اطلاعاتی در خصوص آن نمی‌باشد. هرچند جامعه ارز دیجیتال به این توییت واکنش منفی نشان داده است. بعضی از افراد می‌گویند این پروژه برای یک کلاهبرداری دیگر آمده است و کسی نباید فریب آنها را بخورد.

منبع zycrypto

دیدگاهتان را بنویسید