شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

وجود تناقضات در گزارش‌های ریپل

وجود تناقضات در گزارش‌های ریپل
نوشته شده توسط مدیریت

وجود تناقضات در گزارش‌های ریپل

ریپل شرکتی است که علی رغم عدم پشتیبانی از جانب اکثر افراد کریپتو، برای جدیت و شفافیت خود شناخته می‌شود. استراتژی تجاری شرکت ریپل این شرایط را برای آنها فراهم کرده است که نه تنها آنها را به عنوان یکی از محبوب ترین شرکت های بلاک چین در بخش مالی تبدیل کرده است بلکه توکن XRP را در بین ۳ ارز دیجیتال برتر قرار داده است.

با این حال طبق گزارش اخیر شرکت تحلیل کوین متریکس، گزارش های ریپل به درستی بیان نمی‌شود و واقعیت ندارند و روش به کار برده شده برای اسکرو کردن توکن های استفاده نشده XRP از آن چیزی که عنوان کرده اند متفاوت می‌باشد.

این گزارش در تاریخ ۱۶ می ۲۰۱۹ صراحتا بیان می‌کند که بعضی از اقدامات انجام شده توسط ریپل مطابق گزارش ارائه شده توسط این شرکت نمی‌باشد. در این گزارش آمده است: در این خصوص، کوین متریکس بین آن چیزی که به طور عمومی توسط ریپل منتشر شده است و آن چیزی که مشخصا در دفتر کل XRP قابل مشاهده است چندین تناقض مهم یافته است که عبارتند از:

دو گزارش سه ماهه از بازار تعداد توکن های عرضه شده XRP از اسکرو را ۲۰۰ میلیون توکن کمتر بیان کرده است که ارزشی برابر با ۸۴ میلیون دلار دارد.
فهرست انتظار اسکرو متفاوت با آن چیزی که اعلام شده، پیاده سازی شده است. این امر به عرضه سریعتر سرمایه های اسکرو شده نسبت به برنامه زمان بندی منجر شده است.
طرف یا طرفین دیگر که با ریپل همکاری می‌کنند ۵۵ میلیون توکن XRP از آدرس اسکرو ناشناس عرضه کرده اند که به حساب اسکروی اصلی ریپل متصل نیست.
سیستم اسکرو به ریپل امکان می‌دهد تا به طور نسبی نقدینگی XRP را به منظور تثبیت بازار ، کنترل کند.
طبق مقاله منتشر شده توسط برد گارلینگهوس مدیرعامل‌ ریپل در تاریخ ۱۶ می ۲۰۱۷، ریپل سیستم اسکرویی اجرا خواهد کرد که سرمایه ها را برای ۵۵ ماه مسدود می‌کند. در این گزارش آمده است:

ما از اسکرو استفاده خواهیم کرد تا ۵۵ قرارداد یک میلیارد توکنی XRP ایجاد کنیم که هرکدام در روز اول هر ماه و طی ۵۵ ماه منقضی خواهند شد. با منقضی شدن هر قرارداد، XRP های موجود در دسترس ریپل قرار خواهد گرفت.

سپس هر مقدار توکنی که استفاده نشده بود را در روز آخر هر ماه به فهرست اسکرو برمی‌گردانیم. برای مثال اگر ۵۰۰ میلیون توکن XRP در پایان ماه اول بدون استفاده باقی مانده باشد، در حساب اسکرویی قرار خواهد گرفت که در ماه ۵۶ منقضی خواهد شد.

وجود تناقضات در گزارش‌های ریپل

هرچند کوین متریکس بیان کرد که این شرکت به تدریج روش قرار دادن سرمایه در اسکرو را تغییر داده است. اگرچه این مقاله به ۵۵ قرارداد یک میلیارد توکنی اشاره کرده بود اما در واقع ۲۵ قرارداد یک میلیون توکنی از ژانویه ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۰ به صورت ماهانه عرضه می‌شود و ۶۰ قرارداد ۵۰۰ میلیون توکنی دیگر از فوریه ۲۰۲۰ تا جولای ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد که ابتدای هر ماه دو قرارداد منقضی خواهد شد.

اگرچه ماهیت این اعلامیه حفظ شد اما پیاده سازی آن مقداری متفاوت خواهد بود. اما موضوع دیگری مشخص شده است. به نظر می‌رسد که ریپل علیرغم گزارش های خود نتوانسته است ۲۰۰ میلیون XRP در اسکرو قرار دهد.

این اقدام باعث افزایش موجودی XRP خواهد شد. طبق گزارش کوین متریکس، تغییر در طرح عرضه XRP توسط شرکت آن در مقایسه با طرح اسکرو که خبرگزاری ها و ریپل اعلام شده بود، باعث تسریع زمان بندی عرضه XRP شده است.

xrp

xrp

پس از انتشار این خبر، دیوید شوارتز مدیر ارشد فنی ریپل توضیح داد که همه چیز بر اساس تغییر زمانبندی است و در اطلاعات دستکاری صورت نگرفته است.

در آخر، این موضوع به کاربران بستگی دارد که تشخیص دهند که ریپل اقدام مناسبی انجام داده است یا خیر. بلاک چین کاملا شفاف است و گزارش های آن را می‌توان به طور همزمان مشاهده کرد و زیبایی این فناوری به همین است.

منبع: ethereumworldnews

دیدگاهتان را بنویسید