شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

روبل و ارزدیجیتال پترو جایگزین دلار امریکا

روبل و ارزدیجیتال پترو جایگزین دلار امریکا
نوشته شده توسط مدیریت

ونزوئلا و روسیه در حال مذاکره برای حذف دلار آمریکا از معاملات و جایگزین کردن آن با روبل روسیه و ارز دیجیتال پترو هستند. پس از بالا گرفتن اختلافات سیاسی میان کشورهای ونزوئلا و آمریکا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به دنبال استفاده‌ی هرچه بیشتر از ارز دیجیتال داخلی به جای دلار آمریکا و فرار از فشار تحریم‌های در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری اتریوم ورلد نیوز، بر اساس مقاله‌ی منتشرشده از سوی راشن نیوز، خورخه والرو (Jorge Valero)، نماینده‌ی آمریکای جنوبی در سازمان ملل متحد، در خبری اعلام کرد که به دنبال استفاده از راه‌های پرداختی کارآمدتر و هموارتر هستند.

ارزهای دیجیتال؛ عامل ایجاد توازن در معادلات ژئوپلتیک

تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، این دولت را وادار ساخته تا به منظور تهیه‌ی محصولات ضروری کشور، به دنبال راه‌های دیگری برای تأمین بودجه‌ باشد. ونزوئلا در عمل، بسیاری از کالاهای مصرفی کشور را از طریق واردات تأمین می‌کند و پیشبرد اقتصاد این کشور منحصراً به فروش نفت متکی است.

علی رغم آن که سیاست موجود در خصوص ارزهای دیجیتال تا حدی متزلزل است، به نظر می‌رسد که دولت ونزوئلا این فناوری‌ها را به عنوان راهی برای اجتناب از دست‌کاری‌ها و کنترل اشخاص سومی که از سرمایه‌های کشور بهره می‌برند، می‌داند.

پس از آن که اوضاع روابط سیاسی ونزوئلا با ایالات ‌متحده‌ی آمریکا بدتر از قبل شد، این دولت به این فناوری‌ها بیشتر علاقه‌مند شد. والرو اذعان داشت:

اگر قرار باشد که شرکت پترولئوس دی ونزوئلا را تحریم کنیم، روی همه‌ی مردم، شهروندان و جوامع تأثیر خواهد گذاشت اما دیدگاه متقابلی وجود دارد که می‌گوید مردم تا حد زیادی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. در این زمان شاید بهترین راه‌حل این باشد که روند این سقوط را تسریع کنیم حتی اگر ماه‌ها و یا شاید سال‌ها عواقب بسیار ناخوشایندی را به همراه بیاورد.

پترو مقاومت می‌کند

مذاکره ونزوئلا و روسیه؛ روبل و ارز دیجیتال پترو جایگزین دلار می‌شوند

برای رویارویی با این اهداف (که به زودی محقق خواهند شد)، دولت ونزوئلا نه تنها ارز دیجیتال پترو را ایجاد کرد بلکه آن را قانونی ساخت (حداقل از نظر تئوری) و قوانین این کشور، با هدف امکان استفاده از دیگر ارزهای دیجیتال در انجام پرداخت‌ها، ارتقا داده شد.

آن‌ها همچنین پلتفرمی را برای تسهیل پرداخت با ارزهای دیجیتال توسعه دادند. این پلتفرم، سیستمی برای پس‌انداز ارز دیجیتال پترو بوده و پشتوانه‌ی این ارز دیجیتال را سبدی از کالاها در نظر می‌گیرد. اگرچه این ارز همچنان به صورت جهانی پذیرفته نشده، اما این کشور از اهداف خود برای ایجاد یک ارز دیجیتال با ثبات با پشتوانه‌ی طلا سخن گفته است. والرو اظهار داشت:

کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، روی حمایت دولت روسیه برای تجدید ساختار بدهی خارجی این کشور حساب کرده‌ است.

تا کنون هیچ تأییدیه‌ای از سوی دولت روسیه در خصوص پذیرش ارز دیجیتال پترو دریافت نشده است. در حال حاضر کشور ونزوئلا به کشورهایی که تمایل به پرداخت با ارزهای بولیوار، بیت کوین، دش و لایت کوین دارند، ارز دیجیتال پترو می‌فروشد. همچنین، می‌توان در صرافی‌های محلی مانند آمبرس (Amberes)، بانکار (Bancar) و کریپتیا (Cryptia) به خرید و فروش این ارز دیجیتال پرداخت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید