شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اختراع شرکت آمازون و تأثیر آن بر ارزدیجیتال

اختراع شرکت آمازون و تأثیر آن بر ارزدیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

اختراع شرکت آمازون و تأثیر آن بر ارزدیجیتال

کاربران به دلایل مختلف معتقدند که پذیرش یا عدم پذیرش بیت کوین توسط آمازون، نقطه عطف مهمی برای این ارز دیجیتال خواهد بود. این شرکت هرگز بیت کوین را نپذیرفته است که این امر منجر به پیدایش چندین مدل تجاری نظیر Purse.io و افزونه مرورگر مون (Moon) شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که آمازون حق اختراع یا همان پتنتی را ثبت کرده است که شامل گواه اثبات کار رمزنگاری شده است، سیستمی که در بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال مهم وجود دارد. گواه اثبات کار مفهومی است که توسط آدام بک به عنوان بخشی از هش‌کش اختراع شد که اساسا ابزاری برای هزینه بر کردن بسیار زیاد انجام حملات DDOS بود.

آمازون در پاراگراف های اولیه توضیحات پتنت خود اذعان داشت:

شبکه های رایانه ای به منظور ارائه کاربردهای پیچیده در شرایط مختلف، تکامل یافته اند. هرچند ارائه چنین کاربردهایی اغلب شامل سیستم های پیچیده ای است که بعضی از افراد سودجو در صدد سوء استفاده از آن برمی‌آیند. یکی از این حملات، حمله DDOS است که می‌تواند سیستم های رایانه ای یک شبکه را مختل کند. برای مثال در حمله DDOS توزیع شده، تعداد بسیار زیادی درخواست به سیستم رایانه ای ارسال می شود تا باعث ایجاد بار اضافی یا به اصطلاح اورلود شدن سیستم رایانه ای مورد نظر شود. یکی از روش های کاهش انجام چنین حملاتی این است که سرویس را طوری تنظیم کرد تا ارسال درخواست به سرویس مورد نظر هزینه ای را دربرداشته باشد، بدین ترتیب شرکت در حملات سودی را به همراه نخواهد داشت. این هزینه شامل تحمیل شرایطی است که باعث می‌شود ارسال درخواست، منابع محاسباتی و رایانه ای بیشتری را مصرف کند.

اگرچه پتنت های مربوط به بلاک چین از جانب شرکت های بزرگ موضوع جدیدی نیست اما ظهور این پتنت باعث شور و هیجان جدیدی شده است. بانک آمریکا و چندین شرکت مالی سنتی دیگر نیز چندین پتنت را ثبت کرده و در اختیار دارند. به نظر می‌رسد که پتنت آمازون ارتباط خاصی با بخش مشخصی از پشتیبانی از کریپتو دارد.

جایی در این پتنت به ارز دیجیتال اشاره نشده است. این پتنت صرفا برای سیستم گواه اثبات کار است که احتمالا نقش مهمی در بخش خدمات وب آمازون ایفا خواهد کرد. ما فقط می‌توانیم پیش بینی کنیم که این پتنت چه محصولاتی را ارائه خواهد کرد اما در واقع به درستی نمی‌دانیم.

اختراع شرکت آمازون و تأثیر آن بر ارزدیجیتال

 

آیا آمازون جایگزینی برای سیستم ابری کلودفلیر ایجاد خواهد کرد؟

قبلاً نیز از گواه اثبات کار به عنوان روشی برای تایید کاربران و حتی ارائه امکان پرداخت به آنها استفاده شده است. با این حال بسیاری از مرورگرها، اسکریپت های ماینینگ داخل مرورگر را ممنوع کرده اند زیرا این سرویس ها اکثرا توسط کلاهبرداران و وب مسترهای غیرقانونی استفاده می‌شود.

در حال حاضر آمازون به چندین روش با ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین در تعامل است. بازار آمازون شامل محصولات متنوع مرتبط با کریپتو نظیر کیف پول های سخت افزاری و حتی دستگاه فروش آدامسی است که ارز دیجیتال قبول می‌کند.

خاطر نشان می‌کنیم که این پتنت ارتباطی با گسترش حضور آمازون در دنیای کریپتو ندارد، هرچند به زودی اتریوم را به بسته سرویس های بلاک چین خود می‌افزاید.


منبعccn

دیدگاهتان را بنویسید