شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

فیسبوک و ثبت شرکت ارز دیجیتال لیبرا در سوئیس

فیسبوک و ثبت شرکت ارز دیجیتال لیبرا در سوئیس
نوشته شده توسط مدیریت

فیسبوک و ثبت شرکت ارز دیجیتال لیبرا در سوئیس

به نقل از رویترز و به گزارش کوین‌دسک، فیس‌بوک در تاریخ ۲ می (۱۲ اردیبهشت) شرکت جدیدی را با نام لیبرا نتورکس (Libra Networks)، در ژنو ثبت کرده است. این اتفاق با اولین یورش غول فناوری به سمت فناوری بلاک چین همراه شده که درواقع راه‌اندازی ارز دیجیتال خودش است.

هلدینگ جهانی فیس‌بوک در این شرکت جدید سهام‌دار است و در راستای برنامه‌هایی که برای این شرکت ثبت شده در سوئیس در نظر گرفته شده، خدماتی از قبیل کمک مالی و تکنولوژیکی و توسعه سخت‌افزاری ارائه خواهد داد.

پیشروی فیس‌بوک به سمت ارزهای دیجیتال آهسته و پیوسته بوده است. آخرین اقدام این شرکت که در روز ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) اتفاق افتاد، استخدام دو تن از کارکنان با سابقه کوین‌بیس بود.

شایان ذکر است که کمیسیون بانکداری سنای ایالات‌ متحده‌ی آمریکا، در خصوص پروژه‌ی ارز دیجیتال فیس‌بوک و پروژه لیبرا ابراز نگرانی کرد.

قانون‌گذاران آمریکایی در نامه‌ای سر گشاده به این شرکت، خواستار شفاف‌سازی هدف پروژه‌ ارز دیجیتال و به ویژه جزئیات مرتبط با حریم خصوصی مصرف‌کنندگان فیس‌بوک شدند.

فیسبوک و ثبت شرکت ارز دیجیتال لیبرا در سوئیس

آن‌ها در این نامه نوشتند:

وال استریت ژورنال به تازگی گزارش داد که فیس‌بوک در حال جذب ده‌ها شرکت مالی و کسب‌وکارهای‌ آنلاین است تا با کمک آن‌ها پروژه ارز دیجیتال خودش را راه‌اندازی کند.

سال گذشته، فیس‌بوک از بانک‌های آمریکایی خواسته بود که اطلاعات دقیق مالی مشتریان خود را با او به اشتراک بگذراند.

علاوه بر این، متخصصان حریم خصوصی، سوالاتی در رابطه با روش‌های گسترده‌ی جمع‌آوری داده‌ی فیس‌بوک و این که آیا این شرکت از هر داده‌ای که جمع‌آوری می‌کند برای رسیدن به اهدافی که مطابق با قانون گزارش اعتبار منصفانه است استفاده می‌کند یا خیر را در ذهن دارند.

فیس‌بوک از اظهار نظر در رابطه با شرکت جدید سر باز زد. شایعات اخیر به جمع‌آوری کمک مالی ۱ میلیارد دلاری به منظور پیشبرد و ساخت این فناوری اشاره دارد.

به نظر می‌رسد با توجه به تمام مشکلاتی که فیس‌بوک با سیاست‌گذاری‌ها و نظارت بر پلتفرمش داشته، این اقدام یک حرکت استراتژیک برای فیس‌بوک جهت ایجاد زیرساختی عمومی خواهد بود.

این زیرساخت عمومی را می‌توان بر روی تمام پلتفرم‌های اختصاصی فیس‌بوک پیاده‌سازی کرد. در صورتی که فیس‌بوک، این زیر ساخت عمومی را تنها مختص خودش نساخته باشد و بتوان از آن در پلتفرم‌های دیگر نیز استفاده کرد، می‌توان افق مثبتی برایش متصور شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید