شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بازیِ نهنگ‌های آبی بیت کوین!

بازیِ نهنگ‌های آبی بیت کوین!
نوشته شده توسط مدیریت

بازیِ نهنگ‌های آبی بیت کوین!

چند هفته‌ای می‌شود که بیت کوین مانعی برای خود نمی‌شناسد و هر مقاومتی که بر سر راهش قرار بگیرد را با قدرت می‌شکند. حال پادشاه ارزهای دیجیتال در قیمت ۸۰۰۰ دلار آرام گرفته است؛ البته شاید بعد نفسی تازه کردن دوباره قصد یورش به سمت اهداف بالاتر را داشته باشد.

نوسان‌ قیمت‌ها در بازار پرجنب‌وجوش ارزهای دیجیتال یا از حرکت نهنگ‌های بازار شکل گرفته و یا آن‌ها را وادار به حرکت می‌کند تا در فرصت به وجود آمده خریدوفروش خود را انجام دهند.

بر همین اساس برخی ابزارها جهت رصد کردن حرکت نهنگ‌های بازار کریپتو توسعه پیدا کرده‌اند. در واقع آن‌ها با نظارت مداوم بلاک چین‌های عمومی، تراکنش‌هایی که مقادیر عظیمی در آن‌ها جابه‌جا شده باشد را گزارش می‌دهند.

اخیراً طبق خبری از دیلی‌هادل، ۷۰۰ میلیون دلار انتقال در شبکه‌های بیت کوین، ریپل و اتریوم مشاهده شده است.

ناظران بازار از انتقال ۷۴,۳۰۲ بیت کوین در ۲۲ تراکنش مجزا به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون دلار دارد، خبر داده‌اند.

بزرگترین نهنگ بیت کوین در میان این تراکنش‌ها، با پخش کردن ۴۵,۰۰۰ بیت کوین در میان ۹ آدرس کیف پول مختلف توجهات را به خود جلب کرده است. نکته قابل توجه انتقال دو مورد از تراکنش‌ها از آدرس‌های ناشناس به صرافی‌های کوین‌بیس و بیتفینکس بوده است.

بازیِ نهنگ‌های آبی بیت کوین!

با این حساب این عده که می‌توانند معامله‌گران گمنامی باشند، قصد فروش حدود ۱۰۸ میلیون دلار ارز دیجیتال را داشته‌اند. لیست این انتقالات در شبکه‌های بیت کوین، اتریوم و ریپل توسط سایت whale alert ثبت شده است. بر اساس تجربه‌های پیشین، حرکت نهنگ‌ها در بازار اغلب با نوسانات قیمتی شدیدی همراه بوده است.

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به جز ریپل که در دو روز گذشته رشد نسبتا شدیدی را تجربه کرد و همچنین بیت کوین که در محدوده ۸ هزار دلار معامله می‌شود، در وضعیت مساعدی قرار دارد.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲۵۴ میلیارد دلار است و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹ میلیارد دلار به آن اضافه شده است. همچنین بر اساس سایت کوین‌مارکت‌کپ حجم معاملات در ۲۴ ساعت اخیر به ۱۱۱ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: arzdigital

دیدگاهتان را بنویسید