شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

علت افزایش قیمت بیت کوین

علت افزایش قیمت بیت کوین
نوشته شده توسط مدیریت

علت افزایش قیمت بیت کوین

حتما شبکه بیت کوین مورد اصابت صاعقه شبکه لایتنینگ (Lightening Network) قرار گرفته است. این چیزی است که اکثر ناظران بازار کریپتو می‌گویند دلیل پشت جهش اخیر قیمت بیت کوین بوده است.

شبکه CNBC در قسمت پوشش هفته اخیر بازار کریپتو، به منظور تحلیل آنچه در این صنعت پر سر و صدا می‌گذرد، میزبان چندتن از بازیگران این صنعت بود. باب لاچینو (Bob Iaccino) مدیر استراتژیست بازار در Path Trading Partners، به بحث چهار شنبه در مورد دلایل دوبرابر شدن قیمت بیت کوین در سال جاری پیوست.

رالی قیمت بیت کوین تحت تاثیر شبکه لایتنینگ
مجری شبکه CNBC خانم Seema Mody گفت: دو میز معاملاتی بزرگ کریپتو به من گفتند تریدرهایی که در سال ۲۰۱۶ کریپتو خریدند و در سال ۲۰۱۸ فروختند، امسال دوباره به بازار بازگشته‌اند. او از لاچینو پرسید که آیا شما هم این طور فکر می‌کنید؟ او در جواب گفت :

خب این کاملا امکانپذیر است، اما من بینش مستقیمی نسبت به آینده ندارم. اما خودم به عنوان یک خریدار در حال افزایش دارایی‌های کریپتوییم هستم. من باور دارم و می‌دانم که قسمتی از این اتفاق بر می‌گردد به کارهایی که در خصوص شروع و به کار بستن یک تکنولوژی به نام شبکه لایتنینگ، در حال انجام شدن است.

شبکه لایتنینگ یک تکنولوژی لایه دوم است که توسعه‌دهندگان معتقدند که به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را از آنچه در حال حاضر بلاک چین های آنها اجازه می‌دهند، بسیار مقیاس پذیرتر می‌کند.لایتنینگ (Lightening) با ایجاد امکان تراکنش‌های برون زنجیره‌ای (Off-Chain) به کاربرانش اجازه انجام تراکنش‌های تقریبا آنی، ناشناس و با هزینه بسیار کم را می دهد.

Laccino گفت این شبکه در واقع انجام تراکنش‌های بسیار کوچک (Micro Payment) را برای نگهدارندگان بیت کوین بسیار آسانتر می‌کند.

وقتی شما به شبکه ویزا (Visa) نگاه می‌کنید، می‌بینید که می‌تواند تا ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد. این عدد برای بیت کوین تنها ۷ تراکنش در ثانیه بوده است. ولی حالا با بکار بردن شبکه لایتنینگ (Lightening Network) در واقع شما می‌توانید این تراکنش‌های کوچک را به صورت برون زنجیره (Off-Chain) انجام دهید واین مساله تا حد زیادی پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز را آسوده‌تر می‌کند.

با وجود اینکه شبکه لایتنینگ در حال پیشرفت است، اما هنوز اصلا برای پذیرش همگانی آماده نیست. به علاوه شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پیشرفت این تکنولوژی کاملا در این رالی اخیر قیمت بیت کوین تاثیر خود را گذاشته است.

به هر حال، به هر طریقی که شده قیمت بیت کوین به اوج گرفتن خود ادامه خواهد داد.

منبع CCN

دیدگاهتان را بنویسید