شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کارکنان سابق صرافی کوین‌بیس در فیسبوک

کارکنان سابق صرافی کوین‌بیس در فیسبوک
نوشته شده توسط مدیریت

کارکنان سابق صرافی کوین‌بیس در فیسبوک

فیس‌بوک به‌تازگی دو نفر از کارکنان باسابقه «کوین بیس» را به استخدام خود درآورده است. این دو نفر ماه جاری به فیس‌بوک ملحق شده‌اند و در بخش حقوقی و تعیین خط و مشی‌های اخلاقی و اجرای درست آنها در شرکت فعالیت خواهند کرد. این در حالی است که حداقل یکی از این دو نفر در بخش بلاک چین این غول شبکه‌های اجتماعی مشغول به‌کار می‌شود.

«جف کارترایت» (Jeff Cartwright) ماه مارس پس از نزدیک به پنج سال فعالیت در کوین بیس از این صرافی جدا شده و به‌عنوان مدیر بخش سیاست گذاری‌های فیس‌بوک، به این شرکت پیوسته است. حساب کاربری کارترایت در وب‌سایت «لینکدین» (LinkedIn) نیز این مسئله را تائید می‌کند.

البته در حساب کاربری وی در لینکدین به‌صورت مشخص از نقش وی در پروژه بلاک چینی فیس‌بوک صحبت نشده و از همین رو می‌توان فعالیت وی در فیس‌بوک را کمی مرموز دانست. کارترایت طی صحبت‌هایی که روز دوشنبه با وب‌سایت «کوین دسک» انجام داد اعلام کرد که نمی‌تواند در مورد موقعیت شغلی جدیدش صحبت کند. از طرف دیگر «الکا لوکس» (Elka Looks)، سخنگوی فیس‌بوک نیز گفت این شرکت صحبت‌هایی در قبال کارکنان خود انجام نمی‌دهد.

طی پنج سال گذشته کارترایت با سمت مدیریت مبارزه با پول‌شویی (AML) و بازرس عملیات‌های بانکی (BSA) در کوین بیس مشغول به فعالیت بوده و در سال ۲۰۱۷ با دریافت ارتقا، مسئولیت حسابرسی های داخلی شرکت را بر عهده گرفت. دسامبر سال گذشته نیز مسئول بخش ریسک قانونی کوین بیس بود.

موشرافی با سوابقی نسبتا مشابه، عنوان بازرس AML و BSA، مدیریت بخش سیاست گذاری و تعیین خط و مشی و مدیریت بخش ریسک های قانونی در کوین بیس فعالیت می‌کرده است.

فیس‌بوک کوین
شاید بتوان با قاطعیت عنوان کرد که استخدام دو فرد در بخش قانونی و قانون‌گذاری فیسبوک بود، نشان از عزم جدی این غول فناوری دنیا در ارتباط نقشه‌های بلاک چینی‌اش باشد تا به این ترتیب بتواند تا با تضمین امنیت این برنامه، توجه واشنگتن را به سمت برنامه‌هایش جلب کند.

هفته گذشته، کمیته بانکی مجلس سنای آمریکا طی نامه‌ای سرگشاده به فیس‌بوک و شخص «مارک زاکربرگ»، به‌عنوان مدیرعامل این شرکت، از آنها خواست تا اطلاعات جامعی در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال خود و به ویژه نگرانی‌های امنیتی در ارتباط با حریم خصوصی کاربران ارائه نمایند.

کارکنان سابق صرافی کوین‌بیس در فیسبوک

تا به اینجا اطلاعات چندانی در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال فیسبوک بود در دسترس نیست و تنها از آن با عنوان «لیبرا» (Libra) یاد می‌شود. طی یکسال گذشته، این شرکت به صورت جدی بر روی تحقیقات خود پیرامون بلاک چین ادامه می‌دهد. «دیوید مارکوس» (David Marcus)، مسئول پیشین هیئت‌مدیره کوین بیس، مدیریت این تیم تحقیقاتی را بر عهده دارد.

از زمان آغاز تحقیق و توسعه برای پروژه مرتبط با بلاک چین این شرکت، فیس‌بوک چندین موقعیت شغلی متفاوت را ایجاد نموده و چهره‌های سرشناسی از جمله «کریستین کاتالینی» (Christian Catalini) که به‌عنوان محقق در MIT فعالیت می‌کرده، را جذب کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، فیس‌بوک قصد جذب سرمایه‌ای یک میلیارد دلاری را برای محقق کردن اهداف خود در ایجاد یک ارز دیجیتال باثبات (Stablecoin)، دارد.

منبع: Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید