شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سقوط صد درصدی بازار ICOها

سقوط صد درصدی بازار ICOها
نوشته شده توسط مدیریت

سقوط صد درصدی بازار ICOها

بازار عرضه اولیه سکه یا ICOها نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته، با سقوط ۹۷ درصدی مواجه است. بنا بر نتایج یک تحقیق انجام‌شده توسط «بیت مکس» (BitMEX)، یکی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، این بازار از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا به اینجا، توانسته ۴۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ و بنابر گزارش‌های منتشرشده از جانب بیت مکس در روز گذشته، بازار ICOها با سقوط ۹۷ درصدی در بحث‌های سرمایه‌های جذب‌شده، رو به رو شده است.

بنا بر عقیده برخی، این اتفاق پس از بالا رفتن تب‌وتاب بازار ارزهای دیجیتال طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، رخ داد و پس‌ازآن با کاهش سوددهی این بازار در سال ۲۰۱۸، حرارت حوزه ICOها نیز رفته‌رفته فروکش کرد.

طبق آمار ارائه‌شده توسط این گزارش، ایاس، تلگرام، پروژه‌ای با عنوان Definity که حول محور روی پردازش ابری بر بستر بلاک چین کار می‌کند، بانک دیجیتال مبتنی بر بلاک چین «بانکرا» (Bankera)، «تی‌زیرو» (۰t)، بیسیس (Basis)، زیرساخت خدماتی بلاک چینی «اوربز» (Orbs)، «پوما پی» (PumaPay) که بستری برای پرداخت ارزهای دیجیتال است، «جیت ایت» (Jet8) شبکه غیرمتمرکز موبایلی و «یونی کوین گلد» (Unikoin Gold)، ده پروژه برتری هستند که توسط عرضه ICO تأمین سرمایه شده‌اند.

سقوط صد درصدی بازار ICOها

برخی از این پروژه‌ها مانند اوربز، پوماپی و یونی کوین گلد، با توجه به قیمت میانگین ۶۴-۹۹ درصدی ICOها، بازگشت سرمایه منفی دارند. بنا بر اطلاعاتی که بیت مکس عنوان نموده، برخی از این پروژه‌ها با تغییراتی جزئی، در حد تبدیل حرف C به E، آن را از حالت ICO به IEO یا Initial Exchange Offering (عرضه اولیه صرافی) تغییر داده‌اند. آمار چنین صرافی‌هایی روزبه‌روز در حال افزایش است. با وجود سودهای کلان حاصل از سرمایه‌گذاری در این بخش، به نظر می‌رسد که IEOها خود را در میان جامعه سرمایه‌گذاران به اثبات رسانده‌اند.

بر اساس گزارش و با استناد به میزان کل توکن‌ها، IEOهایی که در سال ۲۰۱۹ ایجاد شده‌اند، بازاری ۹۰۷.۷ میلیون دلاری را به وجود آورده‌اند.

بنا بر آخرین گزارش که توسط ICO bench منتشر شد، در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹، تقریباً ۳۵۰ پروژه ICO عرضه‌شده‌اند که نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته، کمتر است. بر همین اساس، حجم سرمایه‌های جذب‌شده در سه ماهه نخست، چیزی در حدود یک میلیارد دلار عنوان‌شده که نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸، نیم میلیارد دلار کمتر است.

طی یک نظرسنجی که در ماه فوریه صورت گرفت، ۱۹ درصد بر این باور بودند که دارایی‌های دیجیتال تا سال ۲۰۲۱ به ابزاری معمول در مباحث سرمایه‌گذاری و تجارت بدل خواهند شد. از طرف دیگر ۴۱ درصد بر این باور بودند که مؤسسات مالی طی پنج سال آینده وارد حوزه ICOها خواهند شد و در طرف دیگر سکه، ۲۳ درصد معتقد بودند که هیچ‌گونه فرصت بالقوه سرمایه‌گذاری در بازار ICOها وجود ندارد.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید