شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ورود به ده روز طلایی بیت‌کوین

ورود به ده روز طلایی بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

ورود به ده روز طلایی بیت‌کوین

قیمت بیت کوین تمام عملکرد سالانه ی خود را تنها در مدت 10 روز ایجاد می کند. در صورت از دست دادن این 10 روز میانگین سود شما از سال 2013 به طور سالانه 25 درصد کاهش می یابد. امروز یکی از آن روزهاست. اما آیا بیت کوین سود بیشتری را بدست خواهد آورد؟

هنگام صعود بیت کوین در آخر هفته، تام لی از شرکت فاندسترات عدد جالبی را ارائه داد. او اظهار داشت بیت کوین عموما تمام عملکرد خود را تنها در 10 روز ایجاد می کند. اگر این 10 روز را از دست دهید، میانگین سود سالیانه شما از سال 2013، هر سال به میزان 25 درصد کاهش خواهد داشت.

آیا واقعا اینگونه است؟ این عدد عالی است. اما واقعا به چه معناست؟ و چگونه می توانید چنین عددی را محاسبه کنید؟

خوشبختانه، لی به همراه توییت خود یک نمودار کاربردی ارائه داد.


اجازه دهید ببینیم چه می توان از این نمودار دریافت کرد. برای این کار درصد تغییر 10 روز برتر را با همدیگر جمع می کنیم و از اینرو درصد کلی سود را در این 10 ده روز طلایی در اختیار داریم. طبق محاسبات، در عملکرد 10 روز برتر سال 2017 به طور میانگین قیمت بیش از دو برابر شده است (113.6 درصد سود).

پس تکلیف باقی روزها چیست؟ مطمئنا انجام مجدد این کار برای باقی روزها منطقی است و به راحتی قادر خواهید بود درصد تغییر را در هر روز محاسبه کنید؟

اما اگر ما دو روز را یکی با 50 درصد سود و دیگری با 50 درصد سقوط داشته باشیم. با جمع تغییرات درصد، تغییر خالص ما صفر خواهد بود. اما در حقیقت، قیمت تنها 75 درصد از ارزش اصلی خود را خواهد داشت.

ورود به ده روز طلایی بیت‌کوین

پس هنوز تمام دوره 10 روز طلایی را از دست نداده ام؟
فقط زمان پاسخ این سوال را می تواند بدهد. این عددها در واقع هیچ پیش بینی در این رابطه انجام نمی دهند و استفاده آنها در طولانی مدت محدودیت دارد.

برای افرادی که از نوسانات بازار بیت کوین استفاده می کنند این ممکن است نگران کننده باشد، زیرا زمانبندی بازار نسبتا دشوار است.

هر چند، این منجر به تاکتیک پیشنهادی لی می شود تا مطمئن شد 10 روز طلایی از دست نرفته است و تا 355 روز دیگر سرمایه گذاری کرد.

تام لی در توییتر گفت:

حرکت قوی ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین در این هفته یادآور عملکرد سالانه بیت کوین در 10 روز است. اگر آن روزها را از دست بدهیم سود میانگین برابر با 25- درصد خواهد بود.

بنابراین دارندگان نباید بترسند و برای معامله گران انتخاب 10 روز نسبتا قراردادی و دلخواه به نظر می رسد. عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند.به خصوص از آنجائی که برخی از عملکردهای گذشته قطعا تکرار نخواهند شد و برای همیشه فقط برای کاربران اولیه باقی خواهند ماند.

صلیب طلایی افزایش قیمت را اطلاع داد
لی نیز از این واقعیت که قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک 200 روزه ی خود به عنوان یک نشانه مثبت حرکت کرد، ابراز خوشحالی کرد. این رویداد به صلیب طلایی مشهور است و به عنوان یک نشانه بسیار مثبت به حساب می آید. این شاخص سطح کف بازار نزولی قبلی را مشخص کرد.

سایر شاخص ها در ماه های اخیر نیز روند صعودی را برای بازار پیش بینی کردند، و بسیاری از معامله گران منفی را وادار به تغییر نگرش آنها کردند.

علاوه بر این هنگامی که قیمت در بالای میانگین متحرک 200 روزه خود قرار دارد بیت کوین به طور قابل توجهی عملکرد بهتری را ایفا می کند و نسبت پیروزی آن با هنگامی که در زیر میانگین متحرک 200 روزه قرار دارد 80 درصد به 20 درصد است.

این بیان می کند که ما ممکن است چندین روز بزرگ دیگر را بر سر راه خود داشته باشیم.

(منبع: کوین‌سرا)

دیدگاهتان را بنویسید