شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

گره کامل بیت‌کوین روی گوشی‌های htc

گره کامل بیت‌کوین روی گوشی‌های htc
نوشته شده توسط مدیریت

گره کامل بیت‌کوین روی گوشی‌های htc

HTC کمپانی سازنده موبایل قصد دارد به مشتریان گوشی هوشمند جدیدش اجازه دهد که به صورت مستقیم به بلاکچین بیت کوین متصل شوند.

Phil Chen یکی از مدیران HTC، شنبه در کنفرانس Magical Crypto که در نیویورک آمریکا برگزار شد، از گوشی ارزان قیمت بلاکچینی HTC به نام EXODUS 1s سخن گفت. او اعلام کرد که این تلفن همراه می‌تواند به عنوان یک گره کامل (Full Node) شبکه بیت کوین عمل کند، به این معنی که کاربران می‌توانند کل بلاکچین بیت کوین را بر روی این وسیله خود نگه‌داری کنند.

همچنین این کمپانی یک کیت توسعه نرم افزاری (SDK) برای سیستم Zion Vault که محل نگهداری امن کلیدهای خصوصی در این گوشی است، فراهم نموده است. این اپلیکیشن کیف پول کریپتویی HTC قصد دارد کدهای مربوط به مکانیزم پشتیبانی کلیدها را به صورت منبع باز (Open Source) در آورد.

Phil Chen مدیر ارشد بخش غیر متمرکز HTC، به خبرگزاری Coindesk گفته است که کمپانی در پایان فصل سوم امسال از این محصول جدید خود رونمایی خواهد کرد.

او گفت مدل EXODUS 1s قرار است خیلی ارزانتر و در دسترس‌تر باشد. این گوشی با قیمت بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

جزئیات دقیقی از این مدل هنوز در دسترس نیست.

مدل 1s مبتنی بر همان مدل HTC EXODUS 1 که در کنفرانس CoinDesk’s Consensus 2018 معرفی شد و یک سال بعد به بازار راه پیدا کرد، خواهد بود. ابتدا مشتریان فقط با کریپتو می‌توانستند این گوشی را خریداری کنند ولی بعدتر در فوریه HTC گزینه پرداخت با فیات را هم اضافه کرد.

گره کامل (Full Node)
بدون شک جنجالی‌ترین ویژگی مدل 1s قابلیت راه اندازی یک گره کامل بیت کوین بر روی آن است. Chen توضیح داد کمپانی HTC این ویژگی را به عنوان یک قطعه بسیار مهم برای اکوسیستم بیت کوین می‌داند.

گره کامل بیت‌کوین روی گوشی‌های htc

او گفت : ما فکر می‌کنیم که این ویژگی، شالوده اساسی کل اینرنت غیر متمرکز و یکی از پیش نیازهای اصلی آن است. اگر شما مالک کلیدهایتان نباشید، مالک بیت کوین ها و کریپتو هایتان هم نیستید.

Chen در ادامه گفت: گوشی EXODUS 1 طراحی شد تا به کاربران اجازه دهد کلیدهای خصوصی خودشان را بر روی آن نگهداری کنند، و این زیر بنایی برای حرکت بعدی بود.

او باور دارد که به لحاظ تکنولوژی، تلفن‌های هوشمند امروزه از نظر فیزیکی امکان راه اندازی گره کامل بیت کوین بر روی خود را دارند چون پردازنده‌ها و هارد درایوها روز به روز ارزانتر و کارآمدتر می‌شوند.

ما انتظار داریم که تلفن‌های هوشمند به اندازه کافی قدرتمند شوند. او همچنین اضافه کرد:

کل بلاکچین بیت کوین در حال حاضر در حدود ۲۰۰ گیگابایت حجم دارد و هر ساله ۶۰ گیگابایت به آن اضافه می‌شود. نگه‌داری این حجم از اطلاعات بر روی تلفن‌های هوشمند کاملا دست یافتنی است. مثلا آیپاد (Ipod) با ۲۵۶ گیگابایت فضا را در نظر بگیرید… قطعا طرفداران موسیقی می‌خواهند کل آرشیو موزیک خود را نگه دارند اما طرفداران کریپتو هم می‌خواهند کل بلاکچین بیت کوین را نگهداری کنند.

Phil Chen گفت با ایجاد این امکان برای کاربران به آنها اجازه می‌دهیم که اطلاعات تراکنش‌ها را خودشان تایید کنند.

شما می‌توانید با مشارکت در تامین امنیت کل شبکه بیت کوین، جزئی از انقلاب بیت کوین باشید.

EXODUS 1s کماکان قادر به انجام سایر عملیات یک تلفن هوشمند خواهد بود و فضای کافی برای ذخیره موزیک، ویدیو، عکس، App ها و Dapp ها خواهد داشت.

بلاکچین‌های دیگر چه طور؟
این گوشی جدید HTC‌ از ابتدای ورود به بازار، از بلاکچین بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد اما Chen پشتیبانی از سایر شبکه‌ها را غیر محتمل ندانست. او توضیح داد که ملزومات اصلی برای این کار شامل حافظه و پهنای باند مورد نیاز برای سایر شبکه‌هاست.

او گفت: فکر می‌کنم راه‌اندازی گره‌های سبک مانند اتریوم کاملا شدنی است اما کاملا بستگی به شرایط دارد. تمرکز اصلی کمپانی در حال حاضر بر روی بلاکچین‌های عمومی است که از نظر Chen پشتیبانی از آنها بسیار راحت تر از بلاکچین های خصوصی است. HTC در حال حاضر برنامه‌ای برای اضافه کردن پشتیبانی از سایر شبکه‌ها ندارد.

از نظر من بیت کوین اگر مهمترین بلاکچین موجود نباشد قطعا یکی از مهمترین بلاکچین هاست. ما بدون شک می‌خواهیم اول از بیت کوین و آن چیزی که بیت کوین برای آن بوجود آمده یعنی باز بودن، بی طرف بودن و ضد سانسور بودن حمایت کنیم. بیت کوین اثبات شده ترین شبکه است و حمایت از آن کوچکترین کار سمبولیکی بود که ما می‌توانستیم انجام دهیم.

Chen انتظار دارد که با لانچ گوشی 1s، تیمش بتوانند تجربه پشتیبانی از گره کامل بیت کوین را برای سایر شبکه ها هم به کار برند.

ساختن اکوسیستم
ساخت گوشی جدید 1s در راستای سایر اهداف HTC برای مشارکت در یک اکوسیستم کریپتویی وسیع‌تر است.

chen گفت تقاضا برای گوشی EXODUS تا کنون مطابق توقعات HTC بوده است. اگرچه کمپانی هنوز هم خواستار بازخورد جامعه است. HTC در حال انتشار کیت توسعه نرم افزاری (SDK) برای Zion Vault برای توسعه دهندگان نرم افزار است و در نهایت قصد دارد مکانیزم کلید بازیابی اجتماعی (social key recovery mechanism) را برای کاربرد در سایر والت ها هم میسر سازد (که برای این هدف برنامه زمانی مشخص نکرده است)

این کمپانی کماکان به پشتیبانی از محصول موجود خود یعنی EXODUS 1 ادامه می‌دهد و با اضافه کردن افزونه Etherscan به آن به مشتریانش امکان جستجو در بلاکچین اتریوم و پشتیبانی از توکن‌های non-fungible بیشتری را می‌دهد.

Chen در آخر گفت: من فکر می‌کنم مردمی که بلاکچین های عمومی اهمیت می‌دهند، نقش ما در این اکوسیستم را می‌بینند. ما شاهد حمایت وسیعی از سوی توسعه دهندگان نرم افزار بوده‌ایم و خود را نسبت به قدرت بخشیدن به آن‌ها مسئول می دانیم.

منبع coindesk

دیدگاهتان را بنویسید