شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

تحول دنیا با نسل سوم وب

تحول دنیا با نسل سوم وب
نوشته شده توسط مدیریت

تحول دنیا با نسل سوم وب

روز شنبه ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت)، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، مایک نووگراتز، در کنفرانس اترئال کانسنسیس اظهار داشت که بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، تحولی در دنیا ایجاد نخواهد کرد؛ زیرا تنها یک ابزار ذخیره ارزش است.

مایک نووگراتز، سرمایه‌گذار برجسته و خوش‌بین بیت کوین و یکی از مدیران اجرایی سابق در وال استریت، در جریان یک سخنرانی تحت عنوان «جمعیت در حال سرازیر شدن است!»، دیدگاه خود را در مورد فناوری انقلابی آینده ابراز کرد.

به نقل از کوین تلگراف، نووگراتز در ابتدا از بیت کوین شروع کرد و اظهار داشت که این سکه جایگاهش را به‌عنوان ابزار ذخیره ارزش در بازار پیدا کرده و به‌نوعی رسالت خود را به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش کاربردی به پایان رسانده است. او در ادامه این دارایی دیجیتال را با طلا مقایسه کرد و گفت که هر دو به عنوان یک ایده پذیرفته شده در اجتماع ارزش دارند.

به گفته نووگراتز، از آنجایی که بیت کوین ابزار ذخیره ارزش است یا به‌عنوان یک طلای دیجیتال در بازار فعالیت می‌کند، قرار نیست دنیا را تغییر دهد. طبق گفته‌های نووگراتز، وب ۳.۰ در عوض پتانسیل تغییر دنیا را دارد. او می‌گوید که وب ۳.۰ چگونگی عملکرد شبکه‌ها را تغییر می‌دهد و با داده به‌عنوان «یک پلتفرم غیرمتمرکز برای پردازش اطلاعات» رفتار می‌کند. این فناوری داده را از بحث پردازش آن جدا می‌کند.

تحول دنیا با نسل سوم وب

مایک نووگراتز خاطرنشان کرد که اکوسیستم‌های عمومی مانند اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال، در این فضا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مایک ضمن مقایسه ارزهای دیجیتال با عناصر شیمی در جدول مندلیف، به نقش آلت کوین‌ها اذعان کرد و گفت که هر سکه باید خودش را ثابت کند تا یک کاربرد خاص داشته باشد. در این یادداشت، نووگراتز با توجه به یک توییت قبلی استدلال کرد که بلاک چین لایت کوین در مقایسه با اتریوم، کمتر در میان کاربران استفاده می‌شود.

وی در جریان این سخنرانی توضیح داد:

اگر فکر می‌کنید بیت کوین به عنوان یک ابزار ذخیره استفاده خواهد شد، هر چیز دیگری هم باید برای هدف خاصی مورداستفاده قرار گیرد.

اخیراً، نووگراتز پیش‌بینی دیگری را درباره بیت کوین منتشر کرده است. او می‌گوید که این ارز دیجیتال بزرگ ظرف ۱۸ ماه آینده، رکورد بالاترین قیمت تاریخی خود، یعنی ۲۰ هزار دلار را خواهد شکست.

در همین حال، بازار ارزهای دیجیتال از روز جمعه تا امروز یک رشد ارزش را تجربه کرده است. در زمان نگارش این مطلب، طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین ۱۰ درصد افزایش یافت، پس از چند ماه از مرز ۴٬۰۰۰ دلار عبور کرد و به ۷٬۰۰۰ دلار رسید.

منبع: cointelegraph

 

دیدگاهتان را بنویسید