شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

قراردادهای فیزیکی بیت‌کوین در صرافی بکت

قراردادهای فیزیکی بیت‌کوین در صرافی بکت
نوشته شده توسط مدیریت

قراردادهای فیزیکی بیت‌کوین در صرافی بکت

 

بکت (Bakkt)، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌هایی که قرار است در حوزه قراردادهای آتی بیت کوین فعالیت کند،

به‌تازگی اعلام کرده است که گام‌های مهمی در عرضه قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین برداشته است.

به گفته تحلیلگران، این خبر موجب افزایش شدید قیمت بیت کوین شده است.

 

«کلی لوفلر» (Kelly Loeffler)، مدیرعامل بکت با انتشار پستی در وبلاگ بکت اعلام کرد که طی همکاری بسیار نزدیک با کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات‌متحده (CFTC)، به‌عنوان مرجع قانون‌گذار در نظارت بر قراردادهای مالی و محصولات مرتبط، قرار است تا قراردادهای آتی بیت کوین را در تابستان سال جاری میلادی به عرصه آزمایش بگذارند.

تا به اینجا تاریخ دقیقی از عرضه قراردادهای آتی بیت کوین به‌صورت فیزیکی منتظر نشده و لوفلر نیز به‌صراحت در ارتباط با قبول درخواستی مبنی با نگهداری بیت کوین‌های شرکت توسط خود شرکت و ذخایر شرکت مادر آن (ICE Clear US)، توسط این کمیسیون حرفی به میان نیاورد.

به‌جای انجام چنین کاری، بکت موظف است تا قراردادهای آتی بیت کوین و محصولات مرتبط با آن را تضمین کند. این بدان معناست که CFTC پیشنهادهای ارائه شده را برای عدم داشتن مقایرت با قوانین بررسی می‌کند.

درصورتی‌که این مرجع قانون‌گذار هرگونه مشکلی را طی ضرب العجل ده روزه پیدا نکند، امکان ادامه کار توسط بکت فراهم خواهد شد.

 

قراردادهای فیزیکی بیت‌کوین در صرافی بکت

در سال ۲۰۱۷ هم دو گروه تجاری CME و Cboe هر دو قراردادهای آتی بیت کوین خود را خودشان تضمین کرده بودند. با این حال، برخلاف CME و Cboe، بکت به جای پول نقد معادل، بر اساس یک زمان انقضا، بیت کوین واقعی تحویل خواهد داد.

یک فرد آگاه به روند انجام کار توسط بکت که نخواسته نامش فاش شود در صحبت‌هایی با وب‌سایت «کوین دسک»، اعلام کرد که شرکت هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه نهایی خدمات خود ارائه نکرده، اما احتمال نمی‌رود که کمیسیون معاملات آتی، اعتراض و مخالفتی با طرح پیشنهادشده مطرح کند. این فرد در ادامه افزود:

ما [شرکت] تضمین را اجرا کردیم. چیزی که در پست وبلاگ آمده و چیزی که قصد اعلامش را داشته این بوده که دو درخواست در کمیسیون معاملات آتی ثبت کردیم، یک قرارداد روزانه و یک قرارداد ماهانه و بعد از ده روز، آنها توانایی اعطای تضمین را نسبت به قراردادها خواهند داشت.

ICE دوشنبه، با انتشار دو سند جداگانه اقدام به بیان جزئیات کاملی از روند تضمین توسط شرکت و فهرست‌نویسی را برای دو محصول جدید خود منتشر کرد.

در این پست وبلاگ، لوفلر اعلام کرده است طی هفته‌های آینده با همکاری مشتری‌های خود، بکار گیری و قبول قراردادها و امانتداری را آزمایش خواهیم کرد. این آزمایش از ماه جولای آغاز خواهد شد:

انتظار داریم که انجام آزمایش این اطمینان را به مشتری‌های مان بدهد که می‌توانند مدل تجارت و تضمین ما را امتحان کنند. سیستمی که برای جلب رضایت آنها ساخته‌شده است. اطلاعات بیشتر طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

(منبع: arzdigital)

دیدگاهتان را بنویسید