شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

دستگیری متهمان به پولشویی با ارز دیجیتال

دستگیری متهمان به پولشویی با ارز دیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

مطابق اعلام یوروپل (اداره پلیس اروپا) در کنفرانس مطبوعاتی هشتم این ماه، هشت نفر در اسپانیا به اتهام طرح‌ریزی و اجرای یک پول‌شویی با استفاده از ارزهای دیجیتال دستگیرشده‌اند.

بنا بر این اعلامیه، این گروه با تبدیل ارز فیات به دارایی‌های دیجیتال اقدام به پول‌شویی کرده‌اند. گزارش‌شده است که این افراد با استفاده از خودپردازهای ارزهای دیجیتال وجوه خود را به مبالغ کوچک‌تر تقسیم کرده و از این طریق آن‌ها را، بی‌آنکه توسط سیستم مشکوک ارزیابی شوند، به سیستم اقتصادی (بانکی) وارد کرده‌اند.

متهمان با به همراه بردن پول نقد، آن در چند حساب بانکی مختلف سپرده گزاری کرده و قبل از تبدیل آن به ارز دیجیتال اقدام به جابه‌جایی این سپرده‌ها در چند حساب مختلف کرده بودند. این انتقال‌های حجیم توسط شرکت‌های حقوقی ارسال‌شده بود که مالکان آن‌ها همین مجرمان مورد اتهام در این پرونده بودند. آن‌ها سپس اقدام به انتقال این وجوه به صرافی‌های ارزهای دیجیتال کردند.

هفت خانه، شامل یک صرافی و یک گلخانه کاشت ماری‌جوانا، طی این تحقیق مورد جستجو قرار گرفتند. همچنین تعداد هشت خودرو به ارزش ۱۸ هزار دلار، حدود ۲۰۰ گیاه ماری‌جوانا، دو خودپرداز ارزهای دیجیتال، مقداری جواهرات و چند سند و کامپیوتر مربوط به این پرونده توسط مقامات ضبط‌ شده است. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که مقامات اسپانیا اقدام به مسدودسازی ۴ کیف پول سخت‌افزاری و ۲۰ کیف پول آنلاین کرده‌اند که مبلغ ۹ میلیون یورو از راه نامعلومی به آن‌ها منتقل‌ شده بود.

سایروس آر ونس بازپرس بخش منهتن، همان‌طور که نشریه کوین تلگراف در اواخر آوریل گزارش داده بود، اعلام کرد:

دو مرد اتهام خود مبنی بر فروش غیرقانونی استروئیدها و داروهای روان‌گردان و پول‌شویی میلیون‌ها دلار از طریق ارز دیجیتال و حواله‌های وسترن یونیون را قبول کرده‌اند.

دادستان‌های ایالت نیویورک هم در اواسط آوریل علیه سه مرد به اتهام فروش داروهای غیرقانونی در وب تاریک (Dark Web) و همچنین اتهام پول‌شویی ۲٫۳ میلیون دلار ارز دیجیتال، اعلام جرم کردند.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید