شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت کوین به بیست هزار دلار خواهد رسید

بیت کوین به بیست هزار دلار خواهد رسید
نوشته شده توسط مدیریت

گروه Canaccord Genuity، یک شرکت چندملیتی واقع در تورنتو، که خدماتی مالی با تمرکز بر رشد کمپانی ها ارائه می‌کند، پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۱ به ۲۰۰۰۰ دلار برسد. این پیش‌بینی بر اساس گزارش تحلیل‌های موسسات مالی، شامل نوسانات قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی چهار ساله یعنی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ انجام شده است.

قیمت بیت کوین تحت تاثیر میزان پاداش استخراج از پیش برنامه ریزی شده
بر اساس گزارش گروه Canaccord Genuity قیمت بیت کوین در بازه‌های چهار ساله اشاره شده در بالا تحت تاثیر میزان پاداش استخراج از پیش برنامه ریزی شده است که طی آن پاداش استخراج هربلوک هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک یکبار ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

همچنین ممکن است اصلاحات قیمتی بر اساس توزیع پاداش‌های استخراج دیده شوند. این موسسه سرمایه گذاری به این نکته اشاره دارد که مثل همیشه ما این هشدار احتیاطی را می‌دهیم که این فقط یک مطابقت الگویی است و نه یک تحلیل فاندمنتال قابل اتکا.

مایکل نواگرتز (Michael Novogratz) مدیر پیشین موسسه Hedge Fund، می گوید بسیار بعید است که قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۳۲۰۰ دلار که در دسامبر ۲۰۱۸ تجربه کرد، سقوط کند. اگرچه او معتقد است اگر یک رخنه بزرگ امنیتی دیگر همانند آنچه برای صرافی بایننس اخیرا اتفاق بیفتد، می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران جدید به بازار ارزهای دیجیتال را از بین ببرد.

تیم دراپر (Tim Draper) میلیاردر سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر افسانه‌ای، اخیرا پیش بینی کرده که بیت کوین ۵ درصد از کل سهام بازارهای موجود در زمین را نمایندگی خواهد کرد. بر اساس گفته های او پادشاه ارزهای دیجیتال به زودی یکی از ارزشمندترین دارایی های دنیا خواهد شد.

در کنفرانس SALT که اخیرا در نوادا برگزار شد، دراپر توضیح داد که بیت کوین از آنجا که غیرمتمرکز، باز و شفاف است، ارز برتر است. سال گذشته او پیش بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۲ قیمت بیت کوین به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. دراپر یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین است که در سال ۲۰۱۴ در یک مزایده که در آمریکا برگزار شد حدود ۳۰۰۰۰ بیت کوین خریداری کرد. این بیت کوین‌ها از یک فروشگاه اینترنتی دارک وب به نام سیلک رود (Silk Road) توقیف شده بود.

منبع cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید