شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مخالفت کنگره امریکا با ارزدیجیتال

مخالفت کنگره امریکا با ارزدیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

برَد شرمن (Brad Sherman) به‌عنوان یکی از نمایندگان کنگره آمریکا از همکاران خود خواسته که ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کنند. او می‌گوید که ارزهای دیجیتال سیاست خارجی آمریکا را به فروپاشی تهدید کرده و منجر به کاهش حاکمیت قانون آمریکا می‌شوند.

پنجشنبه ۹ می (۱۹ اردیبهشت)، مرکز غیرانتفاعی و کریپتو محورِ کوین سنتر (Coin Center)، سخنان شرمن، نماینده دموکرات منطقه ۳۰ کنگره کالیفرنیا را در توییتر نوشت.

او در نظرات خود گفت که قانون‌گذاران باید اقداماتی را برای جلوگیری از تهدیدات ناشی از ارزهای دیجیتال به عمل آورده و درنتیجه خریدوفروش آن را در آمریکا ممنوع اعلام کنند. به گفته شرمن، تهدید ارزهای دیجیتال دست‌کمی از یک تغییر ژئوپولتیکی در آمریکا ندارد، زیرا قدرت ارز رایج آن را کم می‌کند:

«بخش قابل‌توجهی از قدرت بین‌المللی ما از این واقعیت نشأت می‌گیرد که دلار، واحد استاندارد امور مالی و تراکنش‌های بین‌المللی است […] هدف علنی حامیان ارزهای دیجیتال این است که این قدرت را از ما بگیرند.»

شرمن این نکته را متذکر شده که در بسیاری از بازارهای جهانی کلیدی مانند نفت، تسویه‌حساب از طریق بانک فدرال رزرو نیویورک، برای تراکنش‌های بزرگ حیاتی است.

او در ادامه به تأثیر منفی ارزهای دیجیتال درصورتی‌که به یک واحد ارزش جهانی تبدیل شوند اشاره کرده و گفته است که یک ارز دیجیتال توزیع‌شده و بین‌المللی می‌تواند تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر کند:

«یک ارز دیجیتال توزیع‌شده و بین‌المللی می‌تواند ما را در موقعیتی قرار دهد که تحریم‌های قابل‌توجهمان در کشوری نظیر ایران بی‌اهمیت شود.»

شرمن در پایان اظهار داشت که نتیجه نهایی ارزهای دیجیتال علاوه بر نابودی قدرت سیاست خارجی آمریکا، تخریب قوانین اجرایی و قانون جمع‌آوری مالیات خواهد بود. – و به همین ترتیب، وضعیت داخلی کشور و وضعیت جهانی به‌طور کامل تغییر پیدا می‌کند.

بر اساس گزارش‌های موجود، شرمن پیش‌ازاین خواستار ممنوعیت خریدوفروش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال شده است. او همچنین در مورد کسانی که از پیش‌فروش توکن (ICO) حمایت می‌کنند گفته است که «شارلاتان‌ها و کلاهبرداران همیشه از شرکت‌های غیرمتمرکز جدید حمایت کرده‌اند.»

او در مارس ۲۰۱۸ مدعی شد که ارزهای دیجیتال مانند ظرفی هستند که ارزش آن به همکاری با تروریست‌ها و جنایتکاران بستگی دارد.

بااین‌حال بسیاری دیگر از قانون گذاران کنگره آمریکا، دیدگاه مثبت‌تری نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. برای نمونه دارن سوتو (Darren Soto) مشغول کار بر روی ۳ لایحه مرتبط با ارتقاء بلاک چین است.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید