شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

توکن بت و مرورگر بریو به سرعت به گوگل کروم و سافاری نزدیک شده‌اند!!

توکن بت و مرورگر بریو به سرعت به گوگل کروم و سافاری نزدیک شده‌اند!!
نوشته شده توسط مدیریت

در میان مرورگرهای موبایلی؛ مرورگر بریو (Brave) توانست به رتبه سوم دانلود؛ با اختلاف خیلی کم با گوگل کروم در رنکینگ پلی استور قرار گیرد. با توجه به ایده های خلاقانه و جدیدی که تیم Brave در این مدت برای کاربران خود فراهم کرده است؛ طرح هایی مانند توکنیزه کردن مرورگر با ارز دیجیتالی بت (BAT)، بالا بردن امنیت کاربران و ایجاد فضایی برای تجربه جذاب و ساده کاربری؛ این مرورگر موفق شده در زمان کمی که وارد بازار شده است موفقیت های زیادی را برای تیم خود و بت (BAT) ایجاد کند.

جذابیت شدید مرورگر بریو (Brave)

با توجه به آماری که تیم AppBrain منتشر کرده است؛ مرورگر Brave جذابیت زیادی بین کاربران اندرویدی پیدا کرده است. در گوگلی پلی استور این اپلیکیشن توانست به مدت دو هفته جزو پر دانلودترین برنامه باشد تا اینکه در ماه می گوکل کروم جایگاه دوم را به دست آورد. در حال حاضر نیز اختلاف این دو اپلیکیش بسیار نزدیک است.

با وجود اینکه الگوریتم رنک بندی و ترتیب دادن به اپلیکیشن ها در گوکل پلی استور و اپل استور کاملا مختص هر کدام و دسترسی عمومی به آنها دشوار است؛ تمام توسعه دهندگان و برنامه نویسان معتقدند میزان دانلود و نصب یک اپلیکیشن؛ امتیاز داده شده توسط کاربران و میزان کاربر فعال ماهانه از مهمترین فاکتورهای رنک بندی و ارزش گذاری یک اپلیکیشن است.

جستجوی مرورگر Brave نیز افزایش داشته است!

حجم سرچ و جستجوی مرورگر بریو (Brave) نیز به طرز عجیبی افزایش داشته است. به نظر می رسد اضافه شدن قابلیت های جدیدی مانند سیستم پاداش دهی به کاربران (که در نقشه راه این تیم از قبل اعلام شده بود) بی تاثیر نبوده و با پخش شدن این خبر؛ افراد زیادی به این مرورگر نسل جدید علاقه مند شده اند. این سیستم پاداش دهی؛ شرایطی را ایجاد میکند تا کاربران با دیدن تبلیغات در مرورگر؛ توکن بت (BAT) دریافت کنند. تا قبل از راه اندازی این سیستم نیز تمام کاربران ماهانه ۳۰ توکن بت به صورت رایگان دریافت میکردند که فعلا حق برداشت این پول موجود نیست اما میتوان از آن به وبسایت هایی که به عنوان منتشر کننده رسمی Brave فعال شدند؛ حمایت کرد.

تا امروز وبسایت های بزرگی مثل نیویورک تایمز؛ لس آنجلس تایمز و کوین تلگراف در حوزه کریپتو به جمع وبسایت های رسمی Brave ملحق شدند.

البته لازم به ذکر است؛ گوگل کروم به دلیل قدمت بیشتر و مرورگر محبوب دسکتاپی؛ همچنان با ۷۰ درصد کاربر فعال ماهانه جایگاه محکمی دارد و Brave راه زیاد و سختی را برای غلبه کردن بر کروم در پیش دارد.

دلیل اختلاف فاحش کاربران اندرویدی و IOS برای استفاده از مرورگر Brave؛ اپلیکیشن سافاری (Safari) است. این برنامه مرورگر دیفالت تمام دستگاه های کمپانی اپل است و به گونه ای طراحی شده تا تغییر این مرورگر به اپلیکیشن دیگر کاری دشوار باشد. به همین دلیل عدم استفاده کاربران IOS را نمیتوان دلیلی بر عدم علاقه آنها به این اپ دانست.

جالب اینجاست؛ اپلیکیشن هایی مانند فایرفاکس به طور کلی محو شدند و تعداد دانلود و نصب آن قابل مقایسه با این مرورگر نیست. خالق مرورگر فایرفاکس؛ برندون آیک است که مرورگر brave را روانه بازار کرده است.

آینده مرورگر Brave؛ کنار زدن گوگل کروم و سافاری!

با توجه به رشد روزافزون مرورگر بریو (brave)؛ انتظار می رود این مرورگر تا پایان سال ۲۰۱۹؛ به ۱ میلیون دانلود ماهانه روی اندروید خواهد رسید. این موضوع باعث ایجاد احساس خطر برای سافاری و کروم شده است و برای از دست ندادن این مارکت حتما باید تمهیداتی اندیشیده شود.

اگر همچنان با مرورگر Brave و توکن بت (BAT) آشنا نشدید؛ با مشاهده ویدئوی زیر اطلاعات اولیه مناسبی کسب خواهید کرد:

 

 


منبع: cryptoslate

دیدگاهتان را بنویسید