شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار

چگونه بیت کوین به صد هزار دلار خواهد رسید و دیگر آلت‌کوین‌ها را نابود خواهد کرد

چگونه بیت کوین به صد هزار دلار خواهد رسید و دیگر آلت‌کوین‌ها را نابود خواهد کرد
نوشته شده توسط مدیریت

در حالی که بارها در خصوص فرا رسیدن فصل آلت کوین‌ها و ریزش بیت کوین صحبت شده، بیت کوین دوباره نسبت به همتایان خود بهتر عمل کرده و زمانی که آلت کوین‌ها شرایط بدی را متحمل می‌شدند، سود زیادی را در پی داشته است.

در زمان نگارش این مطلب، سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال، به طور قدرتمندانه‌ای ۵۵.۸ درصد بوده و نسبت به پایین‌ترین میزان اوج حباب سال ۲۰۱۸ یعنی حدود ۳۵ درصد، با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، هایزنبرگ کپیتال (Heisenberg Capital)، به رهبری طرفداران ضد تشکیلات و پذیرندگان معاصر ارزهای دیجیتال، مکس کایزر (Max Keiser) و استیسی هربرت (Stacy Herbert) می‌گویند که تسلط بیت کوین احتمالاً همچنان افزایش پیدا خواهد کرد.

اخیراً در توییتی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، کسی که به صرافی کراکن (Kraken)، شیپ‌شیفت (ShapeShift)، آبرا (Abra) و بیتفینکس (Bitfinex) از میان دیگر صنایع پیشرفت کرده سرمایه اختصاص داد، نشان داد که بازار، شروع به رد هر چیزی جز بیت کوین کرده است. به نظر می‌رسد که این طور باشد.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسیدهمان طور که در گذشته گفته شد، پدیده موسوم به زمستان ارزهای دیجیتال، به بیت کوین اجازه داده تا سهم بازار را از چنگ آلت کوین‌هایی که قیمت بیشترشان اوایل سال ۲۰۱۸ بیش از اندازه افزایش یافته بود، در بیاورد. هایزنبرگ این امر را تائید می‌کند و حتی اشاره می‌کند که معتقد است آلت کوین‌ها همچنان موارد استفاده‌ی ماندگار کمی دارند و یا گزاره‌ی ارزش مستحکمی ندارند. وی در این باره گفت:

همان‌طور که بیت کوین به سوی هدف سال ۲۰۱۱ ما، یعنی ۱۰۰ هزار دلار پیش می‌رود، باور می‌کنیم که همه چیز جز بیت کوین، از بین خواهد رفت.

تاریخ با این تحلیل موافق است.

اکثر دارایی‌های دیجیتال برتر سال ۲۰۱۳، همه چیز دارند، اما با ظهور پروژه‌های جدیدتری مانند اتریوم (Ethereum)، مونرو (Monero) و ایاس (EOS) که ارزهای دیجیتال نیم‌کوین (Namecoin)، پیرکوین (Peercoin) و فیترکوین (Feathercoin) را که در اوج دوران محبوبیت خودشان بهترین بودند، کنار زده و از صحنه محو شدند.

نه تنها این پروژه‌های کمتر شناخته شده از اذهان عمومی پاک شدند، بلکه برخی از آن‌ها کاملاً کنار گذاشته و ارزش توکن‌هایشان با سقوط بسیار شدیدی روبرو شد.

درحالی که بسیاری از پروژه‌های بلاک چین، قدرت ماندگاری بیشتری نسبت به پروژه‌های پیش از خودشان دارند، بسیاری از مفسران، مانند سامسون مو (Samson Mow) از شرکت بلاک استریم، مطمئن هستند که تاریخ، در نهایت، با آن‌ها هم‌صدا می‌شود.

چه چیزی سبب افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟
سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چه چیزی سبب بالا رفتن قیمت بیت کوین به سوی ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟ خب، طبق گفته‌های کایزر (Keiser)، این امر تا حد زیادی به مشخصات بنیادی بیت کوین مربوط می‌شود.

در مصاحبه‌ای که با آلن اسکات (Allen Scott)، طرفدار بیت کوین، صورت گرفت، این سرمایه‌گذار اشاره کرد که پروتکل بیت کوین، خودش، سرشار از نبوغ است. این صحبت او، به دیدگاه جنجال‌برانگیزی اشاره می‌کند که گفته می‌شود ماهیت اولین بلاک چین جهان، قیمت را جایگزین خواهد کرد.

سیف الدین آموس (Saifedean Ammous)، برای مثال، به طور مستمر، بیت کوین را سخت‌ترین پول جهان نامیده و ماهیت آن را غیرمتمرکز، بی حد و مرز، و دارایی‌ کمیابی که به آسانی، پول‌های صادرشده توسط دولت‌ها را در جنبه‌های مختلفی کنار خواهد گذاشت، می‌داند.

جالب آن است که این مصاحبه، سبب جلب‌ توجه به سوی این حقیقت شد که اکثر شرکت‌کنندگان صنعت، بیت کوین را در حکم دارایی ریسکی که در شرایط مساعد بازار با قیمت بالایی فروخته می‌شود، می‌بینند و ارزش این دیدگاه را که بیت کوین اساساً دومین طلای دنیا، اما به صورت دیجیتال است، پایین می‌آورد. درعین حال، کایزر افزود که این موضوع در اصل، اشتباه است.

کایزر توضیح داد که بیت کوین، مانند طلا و ارز فیات سنتی، یک دارایی ریسکی (risk-off) که در شرایطی که احتمال ریزش قیمت وجود دارد فروخته می‌شود، محسوب می‌شود. به همین ترتیب، وی اعلام کرد هنگامی که بازار به طور گسترده‌ای درستی این حقیقت را می‌پذیرد، روندی که بدون آن که متوجه شویم اتفاق افتاده، اولین ارز دیجیتال جهان، زمانی که فرار سرمایه برایش اتفاق بیفتد، می‌تواند به بالاترین میزان خودش برسد. وی در ادامه توضیح داد:

بیت کوین، یک سیاه‌چاله‌ی پولی است که کنترل را از دست تمام ارزهای فیات خواهد گرفت و با انجام این کار، قیمتش به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما انسان‌ها، خودشان، ممکن است هیچ‌گاه این روز را نبینند.

(منبع: ethereumworldnews)

دیدگاهتان را بنویسید