شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین قیمت آن را به ده هزار دلار خواهد رساند

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین قیمت آن را به ده هزار دلار خواهد رساند
نوشته شده توسط مدیریت

با توجه به مدل سهام بر عرضه، انتظار می رود قیمت بیت کوین در رویداد بعدی نصف شدن پاداش استخراج از 10000 دلار گذر کند.

نکته: نسبت سهام برعرضه (SF) بیت کوین با استفاده از تقسیم مقدار سهام موجود آن در ذخایر بر مقدار عرضه سالانه آن بدست می آید.

طبق گزارش پلان بی یک کاربر توییتر، با توجه به مدل های کلان اقتصادی، بیت کوین جهت افزایش قیمت تا 10000 دلار و حتی شاید تا 100000 دلار، به راه خود ادامه خواهد داد.

اهمیت میزان سهام بر عرضه
نمودار بالا یک ارتباط بین نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین و قیمت آن نشان می دهد. این نمودار به صورت سالانه ترسیم شده است و تا رویداد نصف شدن پاداش بعدی استخراج که در تاریخ ماه مه 2020 اتفاق خواهد افتاد شمارش معکوس شروع شده. مهم تر از همه، به نظر می رسد قیمت از مدل کلان اقتصادی سهام بر عرضه (SF) پیروی کند.

مدل SF یک روند صعودی را در قیمت نشان می دهد، به ویژه از آنجائی که انتظار می رود رویداد نصف شدن پاداش استخراج، فشار فروش را از سمت عرضه کاهش دهد. نبود علاقه فروشندگان می تواند قیمت بیت کوین را از سطوح فعلی آن افزایش دهد.

این نوع افزایش ناشی از کمبود فشار فروش نسبت به فشار خرید است که به دنبال یک اصلاح نزولی شدید، به سطوح خرید بیش از حد دست خواهیم یافت.

 

شمارش معکوس تا رویداد نصف شدن پاداش استخراج
نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین تقریبا هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد. و در واقع پاداش استخراج 50 درصد کاهش می یابد. در حال حاضر، استخراج کنندگان در ازای استخراج هر بلاک 12.5 بیت کوین پاداش دریافت می کنند. تا ماه مه سال 2020، این تعداد به 6.25 بیت کوین نصف خواهد شد. تا وقوع رویداد نصف شدن پاداش استخراج هنوز 390 روز دیگر مانده است.

با توجه به گزارشات پیشین به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین یک سال پس از رویداد نصف شدن پاداش، افزایش یابد. در حقیقت، به نظر می‌رسد یک ارتباط مستقیم بین قیمت بیت کوین و رویداد نصف شدن پاداش استخراج بلاک وجود دارد که غیر قابل اغماض است.

مدل های دیگری برای پیش بینی قیمت بیت کوین وجود دارد که با توجه به آنها، قیمت به سطوح بالاتر افزایش داده می شود.

به عنوان مثال، در یک مورد که قیمت 55000 دلار پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج در سال 2020 پیش بینی شده است، بیان شده که ارزش بازار بیت کوین به 1 تریلیارد دلار خواهد رسید.

هر چند، قیمت بیت کوین قادر به افزایش تا سطوح حتی بیشتری در سال 2023 خواهد بود. یک افزایش پارابولیک می تواند بیت کوین را به قیمت نجومی 10 میلیون دلار برساند. این پیش بینی بر اساس مدلی است که قیمت و نرخ هش در آن به طور دوجانبه افزایش می یابند. مکس کیسر با توجه به این مدل می گوید بیت کوین هرگز از روند صعودی خارج نخواهد شد.

با توجه به این نظریه ها، انتظار داریم رویداد نصف شدن پاداش بعدی یک نقطه عطف در تاریخ بیت کوین باشد و تاثیر قابل توجهی بر ارزیابی این ارز داشته باشد. این که قیمت بیت کوین تا چه اندازه افزایش یابد همچنان مورد بحث و مذاکره است. اما توافقی عمومی در مورد این مسئله این است که ما می توانیم قیمت های بالاتری را نسبت به رویداد پیشین نصف شدن پاداش استخراج و با توجه به سهام بر عرضه انتظار داشته باشیم.

(منبع: coinsara)

دیدگاهتان را بنویسید