شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

همکاری مایکروسافت و جی پی مورگان بر بستر بلاکچین اتریوم

همکاری مایکروسافت و جی پی مورگان بر بستر بلاکچین اتریوم
نوشته شده توسط مدیریت

مایکروسافت با همکاری جی پی مورگان چیس در صدد پیشرفت فناوری بلاک چین کوروم (Quorum) این غول امور مالی است. کوروم که از طریق سرویس رایانه ای آژور (Azure) در دسترس می‌باشد، همانند نسخه شرکتی اتریوم شرکت جی پی مورگان است و برای تقویت پرداخت های بین بانکی طراحی شده است.

این همکاری، جی پی مورگان را به اولین پلتفرم دفترکل توزیع شده از طریق سرویس بلاک چین آژور تبدیل می‌کند.

این امر به مشتریان جی پی مورگان و مایکروسافت امکان اجرا و مدیریت شبکه های بلاک چین مقیاس پذیر در سیستم کلود (ابری) را می‌دهد.

مایکروسافت در این خصوص بیان کرد:

این پلتفرم با همکاری یکدیگر به کسب و کارهای شرکتی در تمام صنایع امکان خواهد داد تا تمرکز خود را از مدیریت زیرساخت ها به توسعه برنامه ها معطوف کنند.

مشتریان قادر خواهند بود تا شبکه خود را سریعا رشد دهند در حالی که از هزینه های کمتر، اجرای ساده تر و نظارت داخلی که از طریق سرویس بلاک چین آژور امکان پذیر است بهره مند شوند.

در ماه اکتبر گذشته، این شرکت اذعان کرد که کوروم (Quorum) برای توکنی کردن شمش های طلا در شبکه اتریوم استفاده خواهد شد. عمر فاروق رییس برنامه های بلاک چین جی پی مورگان گفت: افرادی خارج از شرکت ما وجود دارند که از کوروم برای توکنی کردن طلا استفاده می‌کنند.

آنها شمش طلا را داخل جعبه ضد ضربه و دارای نشان الکترونیکی قرار می‌دهند و می‌توانند شمش طلا را از معدن تا مقصد رصد کنند. سپس در صورتی که مراحل استخراج طلا در معدن به شیوه مناسب انجام شده باشد، افراد دیگر هزینه بیشتری را برای طلای شما پرداخت خواهند کرد بدون آنکه بدانید چه کسانی و یا از کجا هستند.

در ماه فوریه، جی پی مورگان اعلام کرد که درحال ایجاد کردن استیبل کوین خود به نام JPM Coin با پشتیبانی یک به یک دلار است. گزارش ها حاکی از آن است که این توکن برای تقویت تراکنش های همزمان بین مشتریان این شرکت استفاده خواهد شد.

همکاری اخیر مایکروسافت و جی پی مورگان چیس، رابطه کاری بین این غول فناوری و بزرگترین بانک در ایالات متحده را گسترش خواهد داد، زیرا جی پی مورگان با ظهور ارزهای دیجیتال، شبکه های بانکی بر بستر بلاک چین نظیر ریپل و شبکه های اجتماعی عظیم نظیر نظیر فیسبوک مواجه است که در حال آماده سازی برای ارائه خدمات مالی از طریق اجرای فناوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال می‌باشند.

علاوه بر ارائه پلتفرم برای مشتریان کوروم (Quorum) به منظور ایجاد شبکه ها و برنامه های بلاک چین، کوروم به تقویت برنامه های بلاک چین مایکروسافت و جی پی مورگان ادامه خواهد داد. این برنامه ها شامل برنامه های داخلی نظیر شبکه اطلاعات بین بانکی، JPM Coin و فرآیند پرداخت اکس باکس می‌باشد.

منبع dailyhodl

دیدگاهتان را بنویسید