شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

حذف صرافی بیتفینکس از سایت کوین مارکت کپ

حذف صرافی بیتفینکس از سایت کوین مارکت کپ
نوشته شده توسط مدیریت

پس از یک هفته پر حادثه پیرامون شرکت آیفینکس (iFinex Inc) که شرکت مادر بیتفینکس (Bitfinex) و مالک شرکت تتر می‌باشد، کوین مارکت کپ تصمیم گرفته است تا اطلاعات قیمتی بیتفینکس را از محاسبات خود حذف کند.

گزارش TIE در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۹ بیان کرد که تقریبا ۶۰ درصد از ۱۰۰ صرافی برتر ارز دیجیتال، اطلاعات جعلی و نادرست از حجم معاملات گزارش می‌کردند. در نتیجه، کوین مارکت کپ از ایجاد برنامه صحت اطلاعات و اتحاد در مسیر شفافیت یا به اختصار DATA خبر داد تا شفافیت، اعتبار و صحت بیشتری از پروژه های دنیای کریپتو ارائه دهد.

این برنامه به صرافی ها، مهلت ۴۵ روزه داد تا اطلاعات معاملات و دفتر سفارشات را به عنوان یک پیش نیاز، به طور زنده و همزمان ارائه دهند تا اطلاعات قیمتی آنها در این سایت درج شود.

کوین مارکت کپ تصمیم گرفت تا این صرافی را از تخمین های ارزش بازار ارزهای دیجیتال حذف کند. کوین مارکت کپ که برترین سایت رصد اطلاعات بازار کریپتو است قبلاً نیز شرکت هایی نظیر بیت هامپ (Bithump)، کوین وان (Coinone) و کوربیت (CoreBit) را به دلیل اختلاف بسیار زیاد قیمت ها نسبت به صرافی های سراسر جهان و فرصت های محدود آربیتراژ، از لیست خود حذف کرده بود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در بیتفینکس ۶۰۵۶ دلار است در حالی که در کوین بیس، بیت استمپ و بایننس این کوین با قیمت ۵۷۳۵ دلار معامله می‌شود.

از زمانی که دفتر دادستان کل نیویورک اعلام کرد که دستور قضایی علیه شرکت مادر بیتفینکس اخذ کرده است با ریزش چشمگیر کاربران مواجه بوده است. تحقیقات مشخص کرده اند که این صرافی در صدد پنهان نگه داشتن ضرر ۸۵۰ میلیون دلاری بود. اکنون بیتفینکس مستلزم متوقف ساختن انتشار دارایی های دلار است که پشتوانه توکن تتر می‌باشند و تحقیقات هم چنان ادامه دارد.

به نظر می‌رسد که دارندگان تتر در حال مبادله توکن های خود با سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتر و سایر استیبل کوین ها هستند. احتمالا به همین دلیل است که شاهد افزایش قیمت ها در این پلتفرم بودیم.

منبع cryptoslate

دیدگاهتان را بنویسید