شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

درخواست برای حذف تتر از صرافی بایننس

درخواست برای حذف تتر از صرافی بایننس
نوشته شده توسط مدیریت

در حال حاضر درخواست های زیادی از جانب بسیاری از افراد حاضر در صنعت ارز دیجیتال برای حذف تتر یا همان USDT از صرافی های مهم بیت کوین وجود دارد. این درخواست ها در بحبوحه انجام تحقیقات در خصوص فعالیت های مشکوک به کلاهبرداری توسط تتر و بیتفینکس و به ارزش تقریبا یک میلیارد دلار صورت گرفت.

اگر بیت کوین SV حذف شد، چرا تتر حذف نشود؟
در شبکه های اجتماعی نظیر ردیت و توییتر، کاربران از صرافی های مهمی نظیر بایننس درخواست می‌کنند که استیبل کوین جنجالی تتر را حذف کنند. بعضی افراد به تصمیم چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در خصوص حذف کردن بیت کوین SV در اواسط ماه آوریل و پس از فعالیت های کریگ رایت و کالوین آیر اشاره کردند. طبق گفته های کسانی که موافق حذف USDT از لیست صرافی ها می‌باشند، شفاف سازی های اخیر درباره اقدامات تجاری تتر و بیتفینکس نسبت به اقدامات کریگ رایت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

صرافی کوچک ارز دیجیتال آیکیوفینکس (IQFinex) با حجم معاملات روزانه تقریبا یک میلیون دلاری اعلام کرده است که USDT را از لیست خود حذف خواهد کرد.

هرچند بعضی از کاربران ردیت نیز رهبران جامعه کریپتو را به حفظ آرامش در خصوص انجام اقدامات خود دعوت کردند. از نظر آنها، هر اقدام شدیدی می‌تواند منجر به آسیب های چشمگیر به ثبات بازار ارز دیجیتال شود. در این خصوص یکی از کاربران گفت:

به نظرم بهتر است این اقدامات نه به صورت بسیار سریع، بلکه مرحله به مرحله انجام بگیرد. قدم بعدی آنها بهتر است این باشد که جفت های معاملاتی با USDT را بسیار محدود کنند تا این استیبل کوین به شتکوین (کوین بی ارزش) تبدیل شود. این امر می‌تواند مردم را به بیرون آمدن از بازار تتر تشویق کند در حالی که باعث ترس عمومی نیز نمی‌شود.

برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس گفت وقت آن فرا رسیده است که بازار به سمت استیبل کوین قابل اعتماد تری حرکت کند. وی در توییتر، پلتفرم های مختلف را به انتقال از تتر به USD Coin یا همان USDC دعوت کرد.

یکی از کاربران ردیت در خصوص انتقال از USDT بدون صدمه دیدن ثبات بازار گفت:

من بیشتر نگران مشکلات سیستمی هستم که تتر می‌تواند ایجاد کند. جایگزین های بهتری در دسترس می‌باشند. اگر تتر از لیست صرافی ها حذف شود مردم به سمت استیبل کوین هایی روی خواهند آورد که توسط دارایی های قابل تایید پشتیبانی شده باشد.

از زمان ظهور استیبل کوین ها نظیر پکسوس (PAX) و USDC و True USD یا همان TUSD، علی رغم اینکه تتر سهم عمده ای از بازار استیبل کوین ها را دارد باز هم سلطه آن کاهش یافته است.

طبق اطلاعات سایت تریدبلاک (TradeBlock)، از ابتدای این جریانات اخیر، سلطه تتر بر بازار استیبل کوین ها به ۷۵ درصد کاهش یافته است. طبق گزارش BTCManager، دادستانی کل نیویورک به بیتفینکس و تتر اتهام ایجاد توطئه برای پنهان کردن ضرر بیش از ۸۵۰ میلیون دلاری یه سرمایه مشتریان را زده است.

وکلای تتر سپس بیان کردند که فقط ۷۴ درصد دارایی های USDT با پول نقد و سایر معادلات پولی پشتیبانی می‌شود، هرچند به طور مفصل توضیح داد که این استیبل کوین محبوب به طور کاملا ۱۰۰ درصد با ذخایر دلار پشتیبانی می‌شود.

منبع: btcmanager

دیدگاهتان را بنویسید