شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

رئیس سازمان پدافند غیر عامل: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را کنار می‌زنند!

رئیس سازمان پدافند غیر عامل: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را کنار می‌زنند!
نوشته شده توسط مدیریت

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: اگر ارزهای دیجیتال خارج از چارچوب سیاست‌های مالی وارد چرخه مالی و پولی کشور شود ریال آسیب خواهد دید.

سردار سرتیپ غلامرضا جلالی در گردهمایی مدیران ارشد بنیاد تعاون و ردهای تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:

وقتی نظام پولی دیجیتال (cryptocurrency) که اکنون در حال ورود به کشور است، هنوز برای آن هیچ قانون و مقرراتی را نداریم، این موضوع باعث می‌شود که به کنترل و بهره بردای این فناوری‌ها فکر کنیم و در مقابل هیچ دانش و الزاماتی برای آن در نظر نگرفته باشیم.

بنده هشدار می‌دهم وقتی ارز دیجیتال وارد چرخه مالی و پولی کشور شود، ریال مشکل دار خواهد شد و بانک مرکزی عملاً بی‌فایده می‌شود و اثرات جدی خود را بر کشور می‌گذارد، به تعبیری می‌تواند اقتصاد کشور را دچار اختلال کند، البته اگر ما جلوگیری نکنیم و مقررات و دانش مختص به این موضوع را در اختیار نداشته باشیم.

این نشان می‌دهد که فناوری‌ها به‌صورت جهنده وارد کشور شده‌اند و برای مصون ماندن از پیامدهای منفی آن ناگزیریم که دانش این فناوری‌ها را کسب کنیم. با در نظر نگرفتن این موضوعات و غفلت از آنان دچار یک عقب‌ماندگی جدی در حوزه‌های دانشی در موضوع پدافند غیرعامل خواهیم شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت:

وقتی ما در موضوعات مختلف پدافند غیرعامل به دانشگاه‌های کشور مراجعه می‌کنم و از دانشجویان و مدیران مراکز دانشگاهی و آموزشی سؤال می‌کنیم که به‌عنوان مثال در حوزه شهر هوشمند استادی وجود دارد که مقررات و الزامات پدافند غیرعاملی این فناوری را بتواند تدوین کند، با واکنش مثبت مواجه نمی‌شویم، این نشان می‌دهد که باید برای ایجاد آن به دنبال دانش برویم و پیگیری و دنبال کنیم. لذا تحقیق و پژوهش در حوزه‌های فنی و مهندسی در پدافند غیرعامل یک نیاز جدی است. برخی از تهدیدات در لبه دانش قرار دارند، رویکرد سنتی در عملکرد پدافند غیرعامل دیگر کارساز نیست و بایستی رویکرد علمی و دانشی اتخاذ شود. همان‌طور که مقام معظم رهبری تأکید داشتند بایستی رویکردهای ما دانش محور، پژوهش محور و علمی باشد.

(منبع: خبرگزاری مهر)

دیدگاهتان را بنویسید