شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کریگ رایت به دادگاه احضار شد!

کریگ رایت به دادگاه احضار شد!
نوشته شده توسط مدیریت

دادگاه ناحیه‌ی جنوبی ایالات فلوریدای آمریکا، در تاریخ ۳ می (۱۳ اردیبهشت)، به کریگ رایت که ادعا می‌کند ساتوشی ناکاماتو است، دستور داد تا فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌های خودش را جهت ارائه‌ی رسمی و علنی، تهیه کند.

این دستور، بخشی از پرونده‌ی تشکیل شده علیه کریگ رایت (Craig Wright)، در خصوص مستغلات فردی به نام دیوید کلیمن (David Kleiman)، دانشمند رایانه‌ای که ادعا می‌کند وی صدها هزار بیت کوین (BTC) را به سرقت برده، است. ارزش این ارزهای دیجیتال، ماه فوریه‌ی سال گذشته، زمانی که برای اولین بار، علیه رایت، در خصوص اموال کلیمن شکایت قانونی صورت گرفت، به بیش از ۵ میلیارد دلار می‌رسید.

این دستور، برخی از درخواست‌های این شاکی را بازگو می‌کند. آن‌ها از دادگاه می‌خواهند تا به رایت دستور دهند نسبت به تهیه‌ی فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌هایی که از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ داشته است، اقدام کند و همچنین وی را به شناساندن تمام بیت کوین‌هایی که گفته می‌شود در سال ۲۰۱۱ به یک سرمایه‌گذاری کور منتقل شده و نیز ارائه‌ی مدارک مربوط به این سرمایه‌گذاری، وادار کنند.

دستور دادگاه آ٠ریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق ٠الکیت بیت کوین

کریگ رایت

 

علاوه بر آن، این شاکی از دادگاه خواسته تا به رایت دستور داده شود که هویت متولیان فعلی و گذشته‌ی ذی‌نفعان این سرمایه‌گذاری را به قید سوگند مشخص کند. آخرین دستور نیز آن است که با توجه به مالکیت و کنترل رایت روی بیت کوین‌ها، اجازه‌ی ارائه‌‌ی شهادت بیشتری را به وی بدهند.

این مدرک همچنین مشخص می‌کند که دادگاه در دستور خود در ارتباط با عمل پیشین رایت مبنی بر دستکاری پرونده‌ی کلیمن با هدف به سرقت بردن اطلاعات مربوط به دارایی‌های بیت کوین خودش، تجدید نظر کرده است. علاوه بر آن، برای آن که رایت اجازه‌ی عدم ارائه‌ی فهرست آدرس‌های بیت کوین را نداشته باشد، در دستور این دادگاه چنین آمده است که:

در روز ۱۵ می ۲۰۱۹، ساعت ۵ بعد از ظهر منطقه زمانی شرقی و یا روزی پیش از این تاریخ، دکتر رایت موظف است تا تمام سوابق تراکنش‌های سرمایه‌گذاری کور، از جمله هر سابقه‌ای که نشان‌گر انتقال بیت کوین به این سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۱ و یا این محدوده زمانی باشد را تهیه کند. این مدارک می‌تواند الزاماً به این موارد محدود نشود. تهیه‌ی این مدارک باید با قید سوگند برای تضمین صحت آن‌ها همراه باشد.

همان‌طور که کوین تلگراف نیز سال گذشته اعلام کرد، دادگاه آمریکا درخواست‌های پی در پی رایت را مبنی بر مختومه کردن پرونده‌ی کلیمن رد کرد.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید