شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

امیر عباس زاده سوری از آیوتا بودجه دریافت کرد

امیر عباس زاده سوری از آیوتا بودجه دریافت کرد
نوشته شده توسط مدیریت

 

طی چندین ماه گذشته اتفاقات زیادی در صندوق توسعه اکوسیستم آیوتا (Ecosystem Development Fund) رخ داده است و این شرکت بر روی چندین تغییر کار کرده است تا EDF را برای جامعه آن شفاف تر کند. این صندوق به افراد و پروژه هایی که ایده های کارآمد داشته باشند کمک هزینه و یا بودجه ای اختصاص می دهد تا پروژه خود را به پایان رسانند.

قابل توجه است که آیوتا به مقاله ها و پروژه هایی که ایده و یا روشی برای بروزرسانی این شبکه داشته باشند که بتواند اکوسیستم آن را بهبود بخشد جوایز اهدا میکند. در حال حاضر این شرکت سه متقاضی را که واجد شرایط دریافت هزینه هستند مشخص کرده است که یکی از این افراد جوان ایرانی با نام امیر عباس زاده سوری است.

این شرکت بیان کرده است فرقی ندارد که این موضوع از طریق تحقیق به دست آمده باشد یا توسعه ابزار نظارتی، مهم این است که ما به دنبال مشاهده پیشرفت این سه پروژه در ماه های آتی هستیم. ما این اطمینان را خواهیم داد که جامعه در خصوص این پیشرفت ها به طور مرتب در جریان اخبار قرار گیرد.

امیر عباس زاده سوری دانشجوی دکترای مهندسی نرم افزار در دانشگاه آزاد اسلامی و مدرک کارشناسی ارشد شبکه کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر است که چندین مقاله در مورد بانکداری پاک، ارزهای دیجیتال، آیوتا و تنگل در رویدادهای مهم ارائه و منتشر کرده است.

وی قصد دارد تز دکترای خود را بر روی گرین آیوتا (Green IOTA) کار کند و می خواهد در این تز ملزومات ارزهای دیجیتال پاک، بررسی آیوتا و تنگل به همراه ملزومات آنها را بررسی کند و همچنین راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی در محاسبات، ذخیره سازی و ارتباطات عرضه کند.

امیر عباس زاده در مورد این پروژه بیان کرد:

این تحقیق موضوع جدیدی را به خط مشی آیوتا می افزاید و قدم مثبتی برای آینده کارآمدی پاک در ارزهای دیجیتال است که در جامعه علمی کمبود آن حس می شود.

گرین آیوتا قصد دارد که راهکاری ارائه دهد تا مصرف انرژی به هنگام محاسبات، ذخیره سازی و ارتباطات را کم کند و اثبات کند که آیوتا پاک است و سیستم پرداختی سالمی برای زمین است. ماینینگ ارزهای دیجیتال انرژی زیادی را هدر می دهد. آیوتا این مشکل خاص را ندارد. البته باید به یاد داشت که حذف ماینینگ به تنهایی مانع از هدر رفتن انرژی نمی شود.

قابل توجه است که آیوتا چندین استاندارد پاک دارد و این تحقیق قصد دارد بهره وری آیوتا پاک و بهبودهای آن را خاطر نشان کند.
معمولا پروژه هایی که قصد توسعه جامعه خود و کریپتو را دارند با کمک از دیگر افراد و توسعه دهندگان به بهبود خود می پردازند. آیوتا نیز یکی از همین پروژه هاست که قصد توسعه خود را دارد و پروژه متقاضیان را بررسی و با توجه به راهکارها جز واجدین شرایط برای دریافت بودجه قرار می دهد.

منبع blog.iota

دیدگاهتان را بنویسید