شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

تاریخ اولین فاز انتقال شبکه اتریوم مشخص شد

تاریخ اولین فاز انتقال شبکه اتریوم مشخص شد
نوشته شده توسط مدیریت

تاریخ اولین فاز انتقال شبکه اتریوم مشخص شد

طبق صحبت های بیان شده در نشست توسعه دهندگان اصلی اتریوم در تاریخ ۲ می، کدهای مرحله اول انتقال بلاک چین اتریوم به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) تکمیل خواهد شد. جاستین دریک محقق این ارز دیجیتال در گزارش دوهفتگی خود مدعی شد که تیم توسعه دهندگان پیش بینی می‌کنند که مشخصات فنی این کد برای فاز صفر تا انتهای ماه ژوئن آماده شود. دریک گفت:

هنوز کارهای زیادی مانده است. ساده سازی کد در راه است و هم چنین مرحله آخر یافتن باگ ها نیز در ادامه وجود دارد.

فاز صفر به فاز اول انتقال شبکه اتریوم از گواه اثبات کار (PoW) به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام (PoS) می‌گویند. فاز صفر که به آن بیکن چین (Beacon Chain) نیز می‌گویند بخشی از انتقال بزرگ شبکه به اتریوم ۲.۰ است و برای عرضه سیستم جدید تایید بلاک برنامه ریزی شده است. در این سیستم، نقش کلیدی برای پیشنهادات بلاک ها در دستان تایید کنندگان است و نه ماینرها. فاز صفر به صورت پیش عرضه یا همان عرضه اولیه، ابتدا در ژانویه ۲۰۱۹ منتشر شد.

در این بین، شاردینگ که دومین بخش مهم به روزرسانی شبکه اتریوم است، ویژگی مهم مقیاس پذیری را معرفی می‌کند که پردازش تراکنش ها را بین گروه های کوچکتر نودها سرعت می.بخشد تا ظرفیت بلاک چین افزایش یابد. اخیرا هادسن جیمسون یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم اعلام کرد که سرمایه مورد نیاز برای حسابرسی شخص ثالث الگوریتم گواه اثبات کار مقاوم به اسیک ها به اسم ProgPow فراهم شده است. توسعه دهندگان در نشست قبل، اجرای هارد فورک های بیشتر و کوچکتر را بررسی کردند.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید