شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کلاهبرداری 356 میلیون دلاری در صنعت ارزدیجیتال

کلاهبرداری 356 میلیون دلاری در صنعت ارزدیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

طبق گزارش اخیر سایفر تریس، علی رغم افزایش اهمیت قانونگذاری در مسائل امنیت و پولشویی، صنعت ارز دیجیتال هم چنان دچار دزدی و کلاهبرداری است.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، مجرمان اینترنتی توانستند ۳۵۶ میلیون دلار کلاهبرداری کنند. این رقم شامل کلاهبرداری صرافی QuadrigaCX نیز می‌باشد که ۱۹۵ میلیون دلار سرمایه کاربران را سرقت کرد. در صورت ادامه این روند، ضررهای حاصل از کلاهبرداری ها و دزدی های سایبری تا پایان سال از مرز یک میلیارد دلار خواهد گذشت.

در این گزارش آمده است: مجرمان سایبری هم چنین روش جدید و مبتکرانه ای برای سرقت میلیون ها دلار پول بیشتر از حساب ها و کیف پول های کاربران توسعه داده اند. این دزدی ها فقط بیانگر ضررهایی است که قابل مشاهده است. سایفر تریس میزان ضرر ارزهای دیجیتال را بسیار بیشتر تخمین می‌زند.

قابل ذکر است این ارقام شامل موضوع بحث برانگیز اخیر در خصوص بیتفینکس و تتر نمی‌باشد که شامل ضرر ۸۵۰ میلیون دلاری است.

این روند نگران کننده، قانونگذاران جهانی را مجبور کرده است که در قبال رویکرد خود در خصوص معاملات و به طور کل صنعت ارز دیجیتال تجدید نظر کنند. بسیاری از قانونگذاران ممنوعیت کامل کوین های خصوصی را در نظر می‌گیرند زیرا ویژگی ناشناس بودن این کوین ها پیگیری و رصد آنها را سخت تر می‌کند و به مجرمان سایبری امکان فرار کردن می‌دهد.

تحقیقات در این زمینه اذعان می‌کنند:

بانک ها نیز با مشکلات هماهنگی با موج جدید قانونگذاری مواجه اند زیرا دائما در حال شناسایی ارزهای دیجیتال ناشناسی هستند که در شبکه های پرداختی آنها و حساب های مشتریان فعالیت می‌کنند. به علاوه، در بعضی از کشورها، بانک ها از طریق مراجع قانونی موظف شده اند که با شرکت های مجاز ارز دیجیتال داد و ستد داشته باشند.

با این حال، این شرایط نقطه قوت و امیدی نیز دارد. دیو جوانز مدیرعامل سایفر تریس بیان کرد:

اگرچه این گزارش به بعضی از نقاط ضعف و موارد منفی اکوسیستم کریپتو اشاره می‌کند، اما مهم است که این شفاف سازی ها را به عنوان یک بهبود ببینیم. این همان تلنگری است که کریپتو به آن نیاز دارد. ارز دیجیتال در حال بالغ شدن است و این موضوع بدان معنا است که همچون درد رشد استخوان انسان ها، در این بلوغ نیز شرایط دردناکی وجود دارد. پس از تشخیص مشکلات می‌توانیم راهکارهای آنها را بیابیم. پروژه های ارز دیجیتال باید قبل از پیشرفت، رشد کنند.

منبع: fxstreet

دیدگاهتان را بنویسید